Smakosze.pl
Biedronka wycofała kapustę

Jakub Kaminski/East News

Biedronka wycofuje białą kapustę

21 Maja 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Supermarkety Biedronka cieszą się ogromną popularnością wśród smakoszy, którzy lubią po niewielkim koszcie nabyć uwielbiane specjały. Jeden produkt zniknął ze sklepów. Mowa o białej kapuście. Decyzja spotkała się z niezadowoleniem lidera Agrounii.

Biedronka niejednokrotnie zaskakiwała swoich klientów. Sieć supermarketów bez wątpienia ma ugruntowaną pozycję na rynku i nieliczne sklepy mogą z nią konkurować. W ostatnim czasie z półek sklepowych zniknęła biała kapusta.

Biedronka w ogniu krytyki

Nie da się ukryć, że Biedronka codziennie odwiedzana jest przez ogromną liczbę smakoszy. Niedawno wspominaliśmy o szansie na bardzo tanie zakupy. Tym razem decyzja podjęta przez sieć supermarketów spotkała się ze sporym oburzeniem. 

Okazuje się, że Biedronka w tym tygodniu wycofała ze sprzedaży starej białej kapusty. Nadal była ona zdatna do spożycia i mogła jeszcze posłużyć do przyrządzenia smakowitych dań. Część klientów mogła nie zauważyć tego faktu. Jednak nie umknęło to liderowi organizacji Agrounia.

Michał Kołodziejczak, który jest liderem Agrounii, nie pierwszy raz ma zastrzeżenia do praktyk stosowanych przez sieć Biedronka. Ostatnio informowaliśmy o protestach, w których trakcie rozdawano ziemniaki.

Lider Agrounii w trakcie rozmowy z portalem Money wyjaśnił, że wycofanie białej kapusty przez supermarkety Biedronka, negatywnie wpływa na rynek wytwórstwa żywności. Jego wypowiedź jest niezwykle przejmująca.

(Canva / MNstudio)

Lider Agrounii w szczerych słowach o praktykach stosowanych przez sieć Biedronka

W tym tygodniu Biedronka wycofała starą białą kapustę. Sam zajmuję się jej produkcją, więc wiem, na czym to polega. Ta sieć ma dziś 25% rynku. Wycofując z oferty tę kapustę powodują, że rynek dostaje bardzo mocnej czkawki. I tutaj m__am bardzo duże pretensje do państwa, że pozwala w taki sposób wypaczać rynek. Pozwala niektórym podmiotom bardzo mocno rosnąć, a nie ma na nie żadnego wpływu — powiedział Michał Kołodziejczak w trakcie programu „Money. To się liczy”.

Warto zauważyć, że wycofanie ze sprzedaży kapusty zostało wprowadzone praktycznie z dnia na dzień. W takiej sytuacji wszyscy polscy producenci nie mają co z nią zrobić. Tym samym ogranicza to ich przychody i może doprowadzić do ogromnych strat żywności.

Zgodnie z wypowiedzią Michała Kołodziejczaka państwo powinno bardziej kontrolować sytuację i nie dopuszczać do powstawania tak wpływowych przedsiębiorstw, jak sieć supermarketów Biedronka. W jego ocenie mogą one doprowadzić nawet do tego, że żywności po prostu zabraknie.

Lider Agrounii podkreślił, że ewentualna narodowa sieć handlowa nie jest rozwiązaniem. Stwierdził, że najważniejsze jest trzymanie się zdrowych zasad, które nie doprowadzają do destabilizacji rynki żywności.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Money

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Warzywa w końcu staniały

Produkty

Ceny warzyw na bazarach spadają

Czytaj więcej >
banan

Produkty

Czy można jeść banany z czerwonymi liniami w środku?

Czytaj więcej >

Produkty

Ceny lodów nie przestają szybować

Czytaj więcej >
Oszustwo na cebulę

Produkty

Nieudane oszustwo "na cebulę"

Czytaj więcej >

Produkty

Ogromne zmiany we wszystkich produktach. Unia Europejska już zdecydowała

Czytaj więcej >

Produkty

Niskie ceny sprzętów i akcesoriów kuchennych w Biedronce

Czytaj więcej >