Smakosze.pl
Projekt bez tytułu - 2021-06-26T170905.525

Random_Moments_Photography, Getty Images

Fundacja Biedronka wspiera starsze osoby kwotą 150 zł na zakupy

26 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Sieć sklepów Biedronka postanowiła wspomóc osoby starsze finansowo, aby te mogły kupić najpotrzebniejsze produkty w placówkach firmy. Każdy zakwalifikowany przez caritas emeryt, dostaje kartę płatniczą, która co miesiąc zasilana jest kwotą 150 zł. Fundacja Biedronki przyznaje, że dzięki tej akcji emeryci mogą odżywiać się znacznie lepiej.

Osoby starsze zmagają się z wieloma problemami w Polsce. Według Fundacji Biedronki ubóstwo, samotność i wykluczenie społeczne są najbardziej istotnymi z nich. Liczba emerytów sukcesywnie się zwiększa, więc komplikacji również zaczyna przybywać.

Aby pomóc tym ludziom, Fundacja Biedronki wraz z Caritas Polska i Caritas diecezjalne postanowiła zorganizować program "Na codzienne zakupy", dzięki któremu starsi ludzie mogą powiększyć swój miesięczny budżet.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Osoby starsze dostają pomoc od Fundacji Biedronki

Program "Na codzienne zakupy" ma bardzo proste założenia. Każdy emeryt, który zostanie zakwalifikowany przez diecezjalne Caritas, może dostać specjalną kartę płatniczą, którą wykorzystuje się w sklepach Biedronki.

Co miesiąc karta doładowywana jest automatycznie kwotą o wysokości 150 zł. Sumą tą zarządzają tylko i wyłącznie właściciele kart, dzięki czemu emeryci mogą sami decydować, na co wydadzą powyższą sumę.

Palce umarlaka

Najbardziej niezwykły grzyb na świecie

CZYTAJ DALEJ

Ogromny poziom ubóstwa u osób w wieku 65+

Według danych zaprezentowanych przez Fundację Biedronki, aż 265 tys. osób powyżej 65 roku życia żyje w skrajnym ubóstwie. Z kolei 820 tys. ludzi ma dochody niższe niż 60 proc. mediany, a więc żyją w ubóstwie relatywnym.

Firma Ipsos przeprowadziła badanie wśród uczestników programu, które pokazało, że mogą się oni dzięki niemu znacznie lepiej odżywiać - zastrzyk gotówki pozwala im kupować więcej warzyw, owoców, nabiału oraz mięsa.

Co więcej, program wpłynął na poprawę warunków ich życia, ponieważ zaoszczędzoną gotówkę mogą przeznaczyć na zakup leków na receptę, opału czy opłacenie rachunków.

Ile osób może się załapać?

Tegoroczna edycja akcji przewiduje, że skorzysta z niej aż 10 tysięcy osób. Łączna kwota przeznaczana przez Fundację na powyższy program wynosi aż 14,5 mln zł. "Na codzienne zakupy" jest również największym obecnie niepublicznym programem pomocy dla seniorów

Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek, zajrzyj do innych naszych newsów. W tym artykule opisujemy tragiczne wydarzenia, po których zmarło niemowlę w niemieckim szpitalu. Ten tekst poświęcony został doskonałej recepturze na zapiekanego w serowo-śmietanowym sosie kalafiora.

EN 01400048 0038

Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: dobrzedlugozyc.wp.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Adam MoskalAutor

Redaktor serwisu Smakosze. Profesjonalnie kulinariami zajmuję się ponad półtora roku, lecz gotowaniem i pisaniem o jedzeniu interesuję się już od dzieciństwa. W swoich tekstach staram się zawrzeć najważniejsze informacje, które pozwalają ugotować przepyszne potrawy nawet laikom. To w kuchni zdobywam największe doświadczenie, tworząc dania z całego świata — od indyjskiego butter chicken, po polską pieczoną kaczkę z jabłkami. Wolny czas poświęcam na pływanie kajakiem po polskich jeziorach oraz odwiedzanie kolejnych ciekawych restauracji. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

kawa

Produkty

Kawa staje się coraz droższa, nie każdego będzie na nią stać

Czytaj więcej >

Produkty

Dlaczego warto jeść mandarynki?

Czytaj więcej >
Ogórki kiszone i konserwowe

Produkty

Ogórki kiszone czy konserwowe, które z nich są najzdrowsze?

Czytaj więcej >
ogórki w folii

Produkty

Dlaczego ogórki pakowane są w folię?

Czytaj więcej >
Mięsne podkładki chronią nasze zdrowie

Produkty

Do czego służą podkładki pod mięso?

Czytaj więcej >
 Kurkuma jest bardzo zdrowa

Produkty

Dlaczego warto regularnie jadać kurkumę?

Czytaj więcej >