Smakosze.pl
Projekt bez tytułu - 2021-06-26T170905.525

Random_Moments_Photography, Getty Images

Fundacja Biedronka wspiera starsze osoby kwotą 150 zł na zakupy

26 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Sieć sklepów Biedronka postanowiła wspomóc osoby starsze finansowo, aby te mogły kupić najpotrzebniejsze produkty w placówkach firmy. Każdy zakwalifikowany przez caritas emeryt, dostaje kartę płatniczą, która co miesiąc zasilana jest kwotą 150 zł. Fundacja Biedronki przyznaje, że dzięki tej akcji emeryci mogą odżywiać się znacznie lepiej.

Osoby starsze zmagają się z wieloma problemami w Polsce. Według Fundacji Biedronki ubóstwo, samotność i wykluczenie społeczne są najbardziej istotnymi z nich. Liczba emerytów sukcesywnie się zwiększa, więc komplikacji również zaczyna przybywać.

Aby pomóc tym ludziom, Fundacja Biedronki wraz z Caritas Polska i Caritas diecezjalne postanowiła zorganizować program "Na codzienne zakupy", dzięki któremu starsi ludzie mogą powiększyć swój miesięczny budżet.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Osoby starsze dostają pomoc od Fundacji Biedronki

Program "Na codzienne zakupy" ma bardzo proste założenia. Każdy emeryt, który zostanie zakwalifikowany przez diecezjalne Caritas, może dostać specjalną kartę płatniczą, którą wykorzystuje się w sklepach Biedronki.

Co miesiąc karta doładowywana jest automatycznie kwotą o wysokości 150 zł. Sumą tą zarządzają tylko i wyłącznie właściciele kart, dzięki czemu emeryci mogą sami decydować, na co wydadzą powyższą sumę.

Palce umarlaka

Najbardziej niezwykły grzyb na świecie

CZYTAJ DALEJ

Ogromny poziom ubóstwa u osób w wieku 65+

Według danych zaprezentowanych przez Fundację Biedronki, aż 265 tys. osób powyżej 65 roku życia żyje w skrajnym ubóstwie. Z kolei 820 tys. ludzi ma dochody niższe niż 60 proc. mediany, a więc żyją w ubóstwie relatywnym.

Firma Ipsos przeprowadziła badanie wśród uczestników programu, które pokazało, że mogą się oni dzięki niemu znacznie lepiej odżywiać - zastrzyk gotówki pozwala im kupować więcej warzyw, owoców, nabiału oraz mięsa.

Co więcej, program wpłynął na poprawę warunków ich życia, ponieważ zaoszczędzoną gotówkę mogą przeznaczyć na zakup leków na receptę, opału czy opłacenie rachunków.

Ile osób może się załapać?

Tegoroczna edycja akcji przewiduje, że skorzysta z niej aż 10 tysięcy osób. Łączna kwota przeznaczana przez Fundację na powyższy program wynosi aż 14,5 mln zł. "Na codzienne zakupy" jest również największym obecnie niepublicznym programem pomocy dla seniorów

Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek, zajrzyj do innych naszych newsów. W tym artykule opisujemy tragiczne wydarzenia, po których zmarło niemowlę w niemieckim szpitalu. Ten tekst poświęcony został doskonałej recepturze na zapiekanego w serowo-śmietanowym sosie kalafiora.

EN 01400048 0038

Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: dobrzedlugozyc.wp.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >