Smakosze.pl
Restauracje zostaną otwarte?

Canva.com / shironosov

Jarosław Gowin podał termin odmrożenia gastronomii

23 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Restauracje od października nie mogą gościć w swoich progach klientów. Taka sytuacja negatywnie odbija się na przychodach i zmusiła, niektóre lokale do zakończenia działalności. Do niedawna nawet przybliżony termin otwarcia restauracji pozos

Bez wątpienia restauracje są jedną z tych branż, które najmocniej odczuły skutki pandemii. Obostrzenia sprawiły, że lokale gastronomiczne z dnia na dzień musiały tymczasowo zamknąć się na swoich klientów. Taki stan rzeczy trwa już od kilku miesięcy.

Kiedy restauracje zostaną otwarte?

Wielu smakoszy chciałoby znać odpowiedź na to pytanie. Niestety, do tej pory restauracje musiały mierzyć się z niepewnością. Przez długi czas nie pojawiały się, żadne informacje, które miałyby, chociaż w przybliżeniu wskazać datę wznowienia działalności lokali gastronomicznych.

Restauracje mogą realizować wyłącznie zamówienia na wynos i z dostawą. Znacząco wpłynęło to na dochody lokali. Już wcześniej wspominaliśmy o apelu branży gastronomicznej. Niedawno na temat ewentualnego otwarcia restauracji wypowiedział się Jarosław Gowin.

Wicepremier oraz minister rozwoju, pracy i technologii w trakcie swojego czwartkowego wystąpienia poruszył temat odmrażania gospodarki. Oczywiście nie mogło zabraknąć kwestii branży gastronomicznej. Okazuje się, że niewykluczone, iż już wkrótce będziemy mogli odwiedzić swoje ulubione restauracje.

Jarosław Gowin poinformował, że prawdopodobne jest rozpoczęcie rozmrażania gospodarki od maja. Przy takim scenariuszu restauracje mogą ponownie zacząć gościć klientów już na początku czerwca. Jednak to nie koniec doniesień o otwieraniu branży gastronomicznej.

(Canva / NatashaPhoto)

Czy restauracje zostaną otwarte jeszcze wcześniej?

Zgodnie z tym, co powiedział Jarosław Gowin niewykluczone, że niektórzy smakosze będą mogli odwiedzać restauracje już w maju. Miałoby to dotyczyć osób, które przyjęły obie dawki szczepionki. Wicepremier podkreślił, że takie osoby są w pełni bezpieczne.

Możliwe jest także wprowadzenie certyfikatów, które potwierdzałyby fakt bycia zaszczepionym. Jarosław Gowin przyznał, że Unia Europejska rozważa tego typu rozwiązanie. Taka ewentualność w ocenie wicepremiera mogłaby wejść w życie w połowie maja.

W tej chwili najważniejsze jest to, żebyśmy się wszyscy szczepili, przestrzegali dalej tych rygorów sanitarnych. Jeżeli akcja szczepień będzie rozwijać się w dotychczasowym tempie, to od początku maja rozpoczniemy zakrojone już na szeroką skalę odmrażanie całej gospodarki, tak żeby od czerwca wszystkie branże gospodarce, na czele z turystyką i gastronomią, mogły już funkcjonować całkowicie swobodnie — powiedział Jarosław Gowin, przytaczany przez portal Infor Biznes.

Trzeba przyznać, że takie doniesienia mogą dać nam chociaż trochę optymizmu. Musimy jednak pamiętać, że są one wyłącznie spekulacjami i nie ma jeszcze jednoznacznych informacji, które potwierdzałyby otwieranie restauracji. Warto wiedzieć, kto może liczyć na bon gastronomiczny.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Radio ZET; Infor Biznes

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Restauracje

Staruszek zapłacił krocie za obiad z rodziną

Czytaj więcej >

Restauracje

Nieprzyjemny incydent w McDonald's

Czytaj więcej >

Restauracje

Niesamowity pomysł restauracji na Kaszubach

Czytaj więcej >
Pizza nad morzem kosztuje krocie

Restauracje

Horrendalne ceny za pizzę nad morzem

Czytaj więcej >

Restauracje

Już za moment Polacy pożegnają kłopotliwe obostrzenie

Czytaj więcej >
Gofry warte małą fortunę

Restauracje

Najdroższy gofr nad Bałtykiem

Czytaj więcej >