Kucharz porównał ogórki kiszone i konserwowe. Dla jednych nie miał litości
Czy ogórki kiszone są lepsze od konserwowych? Zazwyczaj w sklepie znaleźć je można na tej samej półce, a jedne z nich są o wiele lepszym wyborem. Piotr Ogiński nie ma wątpliwości, które lepiej kupić. Sprawdziliśmy, na co stawia.
Co zawierają ogórki kiszone?
Poddane procesowi fermentacji ogórki gruntowe są nie tylko niesamowicie smaczne, ale też dostarczą nam cennych składników. W czasie ich przyrządzania powstaje m.in. kwas mlekowy, który korzystnie wpływa na mikroflorę jelitową, przywracając jej równowagę.
Jego obecność sprawia, że produkt uznaje się za naturalny probiotyk. Nam tym zalety wyrobu się nie kończą, bo kiszonka obfituje też w witaminę C. Kwas askorbinowy jest nie tylko świetnym przeciwutleniaczem, ale też znacząco wzmacnia odporność i uczestniczy w wielu procesach zachodzących w naszym organizmie.
Jak powstają ogórki konserwowe?
Zrobienie ogórków konserwowych jest prostsze niż ich kiszenie. Wystarczy bowiem zalać warzywa marynatą z octem i przyprawami i poczekać , aż „przejdą” smakiem. Ogiński ma na ich temat wyrobioną opinię:
Mimo tego, że są naprawdę bardzo smaczne, nie wykazują żadnego pozytywnego wpływu na organizm — słyszymy w nagraniu.
Kucharz nie mówi tego wprost, ale po obejrzeniu wideo można wywnioskować, że poleca ogórki kiszone. Korzyści, o których wspomina, są tak liczne, że nie powinno być wątpliwości.
Jak wykorzystać ogórki kiszone?
Zastosowań pysznego, lekkostrawnego warzywa jest wiele. Najprostszą formą ich spożywania jest dodawanie do kanapek czy obiadu — w drugim wypadku zarówno solo, jak i w formie różnych surówek.
Popularnym wykorzystaniem jest też przygotowanie zupy . W tym przypadku warto zużyć także cenną zalewę, która wykazuje te same właściwości, co zanurzone w niej ogórki i nadaje sporo smaku. Najlepsze do zrobienie rarytasu będą domowe ogórki kiszone.
Źródło: YT/Kocham Gotować