Biesiada
bilrob, Getty Images

Na nielegalnej biesiadzie we Włoszech spożywano zagrożone gatunki

Wspólne biesiadowanie jest w dzisiejszych czasach bardzo pożądane, lecz prawo wielu krajów zabrania tak dużych zgromadzeń. Mimo to grupa włoskich urzędników gminnych postanowiła zorganizować wspólną ucztę, która skończyła się interwencją władz. Biesiadnicy spożywali bowiem gatunki ptaków będące pod ochroną.

We Włoszech grupa urzędników miejskich postanowiła, pomimo obowiązujących w całym kraju przepisów zabraniających wszelkich imprez czy przyjęć, zorganizować biesiadę, na którą zaproszonych zostało aż 20 osób. Ich zabawa szybko się jednak skończyła.

Cały świat cierpi z powodu pandemii koronawirusa - mnóstwo osób nie jest w stanie wytrzymać przedłużającej się izolacji, z którą w parze idzie także samotność. Z tego powodu, po ponad roku licznych wyrzeczeń, niektórzy decydują się złamać przepisy.

Biesiada we Włoszech z nielegalnym jedzeniem

W rejonie Brescii na północy Włoch doszło nie tylko do zignorowania prawa dotyczącego grupowych spotkań. Urzędnicy postanowili posilić się pieczonymi ptakami, które należały do chronionych gatunków. Z tego powodu mogą zostać ukarani z tytułu dwóch przestępstw.

Gdy włoscy karabinierzy weszli do siedziby górskiej gminy Valle Trompia, w której odbywało się przyjęcie, zauważyli, że niektórzy uczestnicy dziwnie się zachowują. Część z nich po zorientowaniu się, że w okolicy są funkcjonariusze, nerwowo chowała swoje talerze pod stołem.

Czy pistacje są zdrowe?Czy pistacje są zdrowe?Czytaj dalej

Po bliższych oględzinach przeprowadzonych przez karabinierów, którzy zainteresowali się tak absurdalną reakcją, okazało się, że na talerzach znajdowało się mięso dzikich ptaków. Ich odstrzał jest nielegalny, a więc spożywając je, dopuścili się złamania prawa.

Na naszej stronie możesz znaleźć mnóstwo innych wiadomości, które mogą zaspokoić twoją ciekawość. Przeczytaj ten artykuł, w którym wyjawiamy recepturę na inny ciekawy przepis czyli pastę z kiszonych ogórków. W tym tekście wskazujemy czy sos sojowy jest zdrowym zamiennikiem przyprawy maggi.

Biesiada

Źródło: Rawpixel Ltd, Getty Images Pro

Zakazane mięso skonfiskowano

Podczas biesiady podano między innymi pieczone zięby oraz grubodzioby. Co ciekawe, jeden z obecnych wtedy ludzi wziął całą odpowiedzialność na siebie. Mężczyzna jest myśliwym - w czasie interwencji został więc spisany.

Ptaki zostały skonfiskowane przez władze, a ich szef, Massimo Ottelli zapowiedział, że każdy pojedynczy uczestnik nielegalnego zgromadzenia, zostanie ukarany. Z pewnością zapamiętają ową imprezę do końca życia.

Internauci zgodnie zareagowali na doniesienia z Włoch i bardzo dosadnie skrytykowali imprezujących urzędników. Najbardziej zdenerwował ich brak poszanowania do zagrożonych zwierząt, oraz bezmyślność zorganizowania tak licznego spotkania w dobie pandemii.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: polsatnews.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł