Smakosze.pl
GIS ostrzega konsumentów

Canva / vovashevchuk

Najnowsze komunikaty GIS dotyczące pieprzu i naczyń kuchennych

28 Maja 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

GIS opublikował na rządowej dwa pilne komunikaty. Okazuje się, że zagrożenie może na nas czyhać w takich produktach jak pieprz i naczynia kuchenne. Lepiej sprawdzić, czy nie mamy ich w domu. W przeciwnym wypadku możemy tego gorzko pożałować.

Nie da się ukryć, że ostrzeżenia wydawane przez GIS przeważnie owocują niepokojem u smakoszy. 28 maja sanepid opublikował dwa komunikaty, obok których ciężko przejść obojętnie. Dotyczą popularnych produktów, które znajdują się w wielu polskich kuchniach.

GIS ponownie ostrzega konsumentów

GIS regularnie publikuje komunikaty dotyczące potencjalnych zagrożeń, które możemy znaleźć w produktach spożywczych i przyborach kuchennych. Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, jakie produkty zostały wycofane ze sklepów

Niestety GIS ponownie dopatrzył się nieprawidłowości w produktach używanych przez liczne grono smakoszy. Jednym z nich jest pieprz mielony. Okazało się, że wykryto w nim bakterie Salmonelli. Niebezpieczna partia jest wycofywana ze sklepów. GIS zamieścił na rządowej stronie szczegółowe dane dotyczące produktu.

  • Produkt: Pieprz naturalny – mielony, 100 g

  • Marka: ROL-TIM

  • Najlepiej spożyć przed: 15.04.2022

  • Kod kreskowy: 5 902900 005817

  • Producent: Z.P.H.U.”ROL-TIM” M. Tomczyk, Annolesie 5b, 42-110 Popów

  • Kraj pochodzenia: Wietnam

Zgodnie z zaleceniami GIS-u konsumenci nie powinni spożywać pieprzu, który wpisuje się w powyższe wytyczne. Jednak na tym nie koniec komunikatów, które zostały opublikowane przez sanepid 28 maja.

(Gov.pl)

Niebezpieczne miski, talerze i kubki

GIS zamieścił również ostrzeżenie dotyczące potencjalnego zagrożenia wynikającego z korzystania z naczyń z popularnej sieci IKEA. Mowa o produktach z serii HEROISK i TALRIKA. Dlaczego GIS uznał je za niebezpieczne?

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na rządowej stronie naczynia mogą pęknąć przy zetknięciu z gorącą żywnością. Tym samym istnieje ryzyko oparzenia. Firma IKEA wycofuje je ze swoich sklepów.

Produkty z serii HEROISK i TALRIKA można oddać w każdym sklepie IKEA, gdzie zostanie dokonany pełen zwrot kosztów zakupu. Dowód zakupu (paragon) nie jest potrzebny. IKEA przeprasza za wszelkie niedogodności, jakie zaistniała sytuacja może spowodować. Więcej informacji można uzyskać na stronie IKEA.pl lub pod bezpłatnym numerem telefonu 22 275 05 00 — można wyczytać w komunikacie zamieszczonym na stronie sieci IKEA.

GIS zaleca nieużywanie naczyń, które wzbudzają wątpliwości. Z pewnością lepiej sprawdzić, czy nie mamy ich w naszych kuchniach. Warto również wiedzieć, które naczynia nie powinny być myte w zmywarce.

(Gov.pl)

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Gov.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub Kossakowski

Jestem absolwentem takich kierunków studiów jak psychopedagogika kreatywności i edukacja międzykulturowa. Fascynuje mnie otaczający świat, który najlepiej można poznać dzięki nauce. Za swoją pasję uznaję kulturę i sztukę. Głównie tą dotyczącą fonii i obrazu. Kulinaria również odgrywają istotną rolę w moim życiu i chętnie eksperymentuję w kuchni. Wcześniej pisałem treści dla portalu Pikio. Od jakiegoś czasu jestem związany z redakcją Smakoszy. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Produkty

Dlaczego warto jadać rydze?

Czytaj więcej >

Produkty

Zaskakujące zdjęcie borowika

Czytaj więcej >

Produkty

GIS ostrzega przed jajkami z Biedronki

Czytaj więcej >

Produkty

Jak wykorzystać w kuchni maślaki ?

Czytaj więcej >

Produkty

Pilny komunikat GIS dla grzybiarzy

Czytaj więcej >

Produkty

Luksusowy sprzęt kuchenny w ofercie Lidla

Czytaj więcej >