Smakosze.pl
Oszustwo na cebulę

Canva / Sergiy1975

Nieudane oszustwo "na cebulę"

18 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Najprawdopodobniej nikt nie spodziewałby się, że ktokolwiek pokusi się na takie oszustwo. Mężczyzna podszedł do kasy samoobsługowej i zwarzył robota odkurzającego, jako cebulę. Zamiast 499 zł zapłacił 16,42 zł. Występek został zgłoszony na policję. Funkcjonariusze odnaleźli sprawcę oszustwa „na cebulę”.

Nie da się ukryć, że kasy samoobsługowe sprzyjają nieuczciwym praktykom klientów. Oszustwo „na cebulę” zakończyło się interwencją policji. Mężczyzna z pewnością nie podejrzewał, że mogą mu grozić takie konsekwencje.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Oszustwo „na cebulę” zostało wykryte przez pracowników sklepu

Bez wątpienia oszustwo „na cebulę” brzmi dosyć intrygująco. Tym bardziej że warzywo często gości na naszych stołach. Okazuje się, że pewien mężczyzna zamieszkujący powiat wyszkowski zdecydował się na wyjątkowo nieuczciwy występek.

Jakiś czas temu wspominaliśmy o nowym rodzaju oszustwa „na Żabkę”. Niestety media regularnie donoszą o coraz to nowych metodach na pozyskiwanie dóbr w sposób niezgodny z prawem. 37-latek z Mazowsza postanowił wypróbować oszustwo „na cebulę”.

- Zamiast zeskanować kod kreskowy z opakowania, mężczyzna położył sprzęt na wadze kasy i wybrał opcję zapłacenia jak za cebulę. Uiścił rachunek w wysokości 16,42 zł, a następnie zabierając odkurzacz, wyszedł ze sklepu - wyjaśnił PAP rzecznik miejscowej policji kom. Damian Wroczyński.

Kopia Bez tytułu (2)

Czy powinno się obierać ogórki na mizerię?

CZYTAJ DALEJ

Mężczyzna wziął z działu AGD robota odkurzającego, którego wartość wynosiła 499 zł. Sądził, że nikt go nie obserwuje, w związku z tym, jak gdyby nigdy nic zważył go przy kasie samoobsługowej jako cebulę, po czym wyszedł ze sklepu. Pracownicy sklepu zauważyli nieprawidłowość.

Nietrudno było dostrzec nieprawidłowość w rachunku. Wszakże robot odkurzający kosztował 499 zł, a mężczyzna zapłacił przy kasie 16,42 zł. Pracownicy, zauważywszy, że mają do czynienia z oszustwem, postanowili zawiadomić policję.

Policja znalazła nieuczciwego mężczyznę

Funkcjonariusze ustalili tożsamość 37-latka na podstawie monitoringu. Niedługo potem kryminalni natrafili na trop oszusta. Policjanci przeszukali mieszkanie mężczyzny i odnaleźli robota odkurzającego.

Oszustwo na cebulę udaremnione

Oszustwo na cebulę udaremnione

(Canva / Bandolinata)

Sprzęt został odzyskany. Mężczyzna został oskarżony o oszustwa i przyznał się do zarzucanego czynu. O karze zadecyduje sąd. Jednak sprawcy grozi nawet osiem lat więzienia. 37-latek z pewnością nie spodziewał się tak poważnych konsekwencji.

Oszustwo „na cebulę” okazało się poważnym wykroczeniem. Lepiej nie unikać tego typu nieuczciwych praktyk. W przeciwnym wypadku może nas spotkać podobny los, co 37-letniego mężczyznę. Jakiś czas temu zdemaskowano oszustwo „na kiełbasę”.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Radio Opole; Onet

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje własne przepisy na smakołyki. W kuchni lubię eksperymentować, jednak wychodzę również z założenia, że warto kierować się sprawdzonymi sposobami, które niejednokrotnie wprawiały nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Prywatnie preferuję proste oraz bezmięsne potrawy i jestem otwarty na rozmaite nowości. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Produkty

Szczegóły najnowszej oferty Biedronki

Czytaj więcej >
kawa

Produkty

Kawa staje się coraz droższa, nie każdego będzie na nią stać

Czytaj więcej >

Produkty

Dlaczego warto jeść mandarynki?

Czytaj więcej >
Ogórki kiszone i konserwowe

Produkty

Ogórki kiszone czy konserwowe, które z nich są najzdrowsze?

Czytaj więcej >
ogórki w folii

Produkty

Dlaczego ogórki pakowane są w folię?

Czytaj więcej >
Mięsne podkładki chronią nasze zdrowie

Produkty

Do czego służą podkładki pod mięso?

Czytaj więcej >