Smakosze.pl
Projekt bez tytułu (34)

canva/spry

Ujawniono nowe oszustwo "na Żabkę"

10 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Monika Dec

Udostępnij:

Oszuści nie odpuszczają. Media właśnie poinformowały o ich nowej metodzie działania. Posługują się wizerunkiem Żabki i oferują bony na zakupy o wartości 2 tysięcy złotych. Lepiej mieć świadomość tego zagrożenia i zachować szczególną ostrożność. O oszustwie warto też poinformować swoich bliskich.

Niestety, oszuści wciąż próbują coraz to nowych sztuczek, aby uzyskać rozmaite korzyści. Zazwyczaj uderzają one w konsumentów. Tym razem posługują się oni wizerunkiem popularnej sieci sklepów Żabka.

Na czym polega oszustwo "na Żabkę"?

Oszuści nie odpuszczają. Niedawno informowaliśmy o oszustwach na kiełbasę. Dziś przychodzimy z kolejnym ostrzeżeniem przed nieuczciwymi praktykami.

Dalsza część tekstu znajduje się pod filmem.

Oszuści tym razem rozsyłają do Polaków e maile, w których informują, że dana osoba ma szansę otrzymać bon do Żabki. Jest w tym jednak pewien "haczyk".

Projekt bez tytułu - 2021-06-10T135545.222

Łatwy sposób na idealnie twarde i chrupiące ogórki kiszone

CZYTAJ DALEJ

W mailu pojawia się bowiem wiadomość, że voucher do sieci sklepów Żabka otrzymamy wtedy, gdy odpowiemy na dwa pytania dostępne pod podanym linkiem.

Serwis dobreprogramy podaje, że organizatorem akcji nie jest sieć Żabka, ale amerykańska firma Global Dara Leads LLC. Jest to podmiot, który współpracuje z firmami zajmującymi się telemarketingiem.

Wzrost cen żywności

Wzrost cen żywności

W formularzu należy podać swoje dane: imię, nazwisko, numer telefony oraz adres zamieszkania. Konieczne jest zamieszczenie każdego z punktów.

Niemal pewne jest, że nikt nie otrzyma obiecanej karty prezentowej. Jak podają media celem akcji jest wyłącznie wyłudzenie danych osobowych i przekazanie ich firmom, które zajmują się marketingiem. Bądź czujny i nie daj się nabrać na tego typu działania.

Najświeższe informacje o wyjątkowych ofertach sklepów znajdziesz na naszej stronie. Niedawno informowaliśmy Was m.in. zaskakującej obniżce cen w sieci sklepów Biedronka.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: o2/ dobre programy

Zapraszamy na nasz Instagram

Monika Dec

Wydawczyni portalu Smakosze.pl. Codziennie zbiera dla Was najlepsze przepisy i kulinarne ciekawostki. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. W wolnych chwilach gotuje, podróżuje i czyta książki.Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Produkty

Gdzie na grzyby we wrześniu?

Czytaj więcej >
Vibovit jest jednym ze smaków dzieciństwa

Produkty

Niezapomniany smak dzieciństwa: Vibovit

Czytaj więcej >
Kartacze są przepyszne

Produkty

Niezawodny przepis na kultowe kartacze

Czytaj więcej >

Produkty

GIS ostrzega przed partiami lodów z Biedronki

Czytaj więcej >

Produkty

Czy można jeść kiełkujący czosnek?

Czytaj więcej >
Łazanki z kiszoną kapustą

Produkty

Kultowe łazanki z kiszoną kapustą

Czytaj więcej >