Smakosze.pl
Projekt bez tytułu (34)

canva/spry

Ujawniono nowe oszustwo "na Żabkę"

10 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Monika Dec

Udostępnij:

Oszuści nie odpuszczają. Media właśnie poinformowały o ich nowej metodzie działania. Posługują się wizerunkiem Żabki i oferują bony na zakupy o wartości 2 tysięcy złotych. Lepiej mieć świadomość tego zagrożenia i zachować szczególną ostrożność. O oszustwie warto też poinformować swoich bliskich.

Niestety, oszuści wciąż próbują coraz to nowych sztuczek, aby uzyskać rozmaite korzyści. Zazwyczaj uderzają one w konsumentów. Tym razem posługują się oni wizerunkiem popularnej sieci sklepów Żabka.

Na czym polega oszustwo "na Żabkę"?

Oszuści nie odpuszczają. Niedawno informowaliśmy o oszustwach na kiełbasę. Dziś przychodzimy z kolejnym ostrzeżeniem przed nieuczciwymi praktykami.

Dalsza część tekstu znajduje się pod filmem.

Oszuści tym razem rozsyłają do Polaków e maile, w których informują, że dana osoba ma szansę otrzymać bon do Żabki. Jest w tym jednak pewien "haczyk".

Projekt bez tytułu - 2021-06-10T135545.222

Łatwy sposób na idealnie twarde i chrupiące ogórki kiszone

CZYTAJ DALEJ

W mailu pojawia się bowiem wiadomość, że voucher do sieci sklepów Żabka otrzymamy wtedy, gdy odpowiemy na dwa pytania dostępne pod podanym linkiem.

Serwis dobreprogramy podaje, że organizatorem akcji nie jest sieć Żabka, ale amerykańska firma Global Dara Leads LLC. Jest to podmiot, który współpracuje z firmami zajmującymi się telemarketingiem.

Wzrost cen żywności

Wzrost cen żywności

W formularzu należy podać swoje dane: imię, nazwisko, numer telefony oraz adres zamieszkania. Konieczne jest zamieszczenie każdego z punktów.

Niemal pewne jest, że nikt nie otrzyma obiecanej karty prezentowej. Jak podają media celem akcji jest wyłącznie wyłudzenie danych osobowych i przekazanie ich firmom, które zajmują się marketingiem. Bądź czujny i nie daj się nabrać na tego typu działania.

Najświeższe informacje o wyjątkowych ofertach sklepów znajdziesz na naszej stronie. Niedawno informowaliśmy Was m.in. zaskakującej obniżce cen w sieci sklepów Biedronka.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: o2/ dobre programy

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Warzywa w końcu staniały

Produkty

Ceny warzyw na bazarach spadają

Czytaj więcej >
banan

Produkty

Czy można jeść banany z czerwonymi liniami w środku?

Czytaj więcej >

Produkty

Ceny lodów nie przestają szybować

Czytaj więcej >
Oszustwo na cebulę

Produkty

Nieudane oszustwo "na cebulę"

Czytaj więcej >

Produkty

Ogromne zmiany we wszystkich produktach. Unia Europejska już zdecydowała

Czytaj więcej >

Produkty

Niskie ceny sprzętów i akcesoriów kuchennych w Biedronce

Czytaj więcej >