Smakosze.pl
Projekt bez tytułu - 2021-06-28T161805.359

CreativeNature_nl, Getty Images Pro

Nowe obostrzenia w sklepach spożywczych

28 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Rząd wprowadził kilka dni temu zupełnie nowe obostrzenia dotyczące limitów w sklepach. Od 26 czerwca limit osób w sklepie został zmniejszony do 1 osoby na 10 m2 placówki. Limit dotyczy niezaszczepionych oraz osób z jedną dawką szczepionki - z kolei osoby zaszczepione mogą być skontrolowane przez personel sklepu.

Wiele osób tęskni do dawnych czasów, gdy wyjście do sklepu nie wiązało się z czekaniem w kolejce jeszcze zanim się weszło na jego teren, wszak takie sceny nie są obecnie niczym wyjątkowym.

Wprowadzone na początku pandemii limity ludzi przebywających w sklepach, a następnie modyfikowane na przestrzeni miesięcy sprawiły, że klienci często muszą wystać swoje, zanim będą mogli wejść i zrobić zakupy.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Kontrowersyjne obostrzenia

Tym razem rząd zdecydował się wprowadzić rozwiązanie, które wzbudza ogromne emocje wśród wielu Polaków. Dwa dni temu zmniejszony został limit z 1 osoby na 15 m2 do 1 osoby na 10 m2 sklepu - limity te jednak nie obowiązują w pełni zaszczepionych.

Według nowych obostrzeń przedsiębiorcy będą rozliczani z limitów, które muszą przestrzegać. To z kolei oznacza, że każdy z nich musi samodzielnie weryfikować, czy dana osoba jest zaszczepiona, czy nie.

Projekt bez tytułu - 2021-06-28T152111.507

Ogromny błąd podczas zbierania grzybów

CZYTAJ DALEJ

Pracownicy sklepów mają możliwość kontrolować klientów i prosić ich o zaświadczenia szczepienia, zanim ci będą mogli wejść na teren sklepu. W innym wypadku będą musieli zaczekać na zewnątrz, aż odblokuje się limit konsumentów.

Dowód szczepienia

- Ten dowód może mieć charakter tradycyjny, czyli wydruk kartki z QR-kodem, albo po prostu trzeba mieć na urządzeniu mobilnym ten kod, który będzie do odczytania - tłumaczył na konferencji Adam Niedzielski.

Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek, zajrzyj do innych naszych newsów. W tym artykule opisujemy tragiczne wydarzenia, po których zmarło niemowlę w niemieckim szpitalu. Ten tekst poświęcony został doskonałej recepturze na zapiekanego w serowo-śmietanowym sosie kalafiora.

Co ciekawe, takie zmiany mogą zostać w przyszłości zaimplementowane nie tylko do sklepów spożywczych, lecz również siłowni, kin czy klubów fitness.

Wielu osobom nie podobają się owe modyfikacje, gdyż sprawiają wrażenie, że grupa zaszczepionych posiadać będzie przywileje, których niezaszczepieni będą pozbawieni.

Projekt bez tytułu - 2021-06-28T163340.220

Źródło: A&J Fotos, Getty Images Signature

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: webniusy.com

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >