Smakosze.pl
OBI wycofuje zdoby na stół w kształcie owoców

Canva Pro (stevo73, Getty Images)

OBI wycofuje ozdoby na stół w kształcie owoców

27 Maja 2021

Autor tekstu:

Dominika Mika

Udostępnij:

Sieć marketów budowlanych OBI pilnie wycofała ze sprzedaży dwie ozdoby na stół, które mogły zostać pomylone z prawdziwymi owocami. W związku z małym rozmiarem mogły również zostać połknięte przez dzieci. Dodatkowo produkty te nie miały odpowiednich ostrzeżeń. Sieć apeluje o zwrot produktów.

Choć wydawać by się mogło, że sztuczne, plastikowe owoce, które leżały w pojemniku na środku stołu lub na blacie kuchennym, służące za ozdobę salonu czy kuchni odeszły w zapomnienie wraz ze zmierzchem PRL-u, tak jak, np. szklanki z koszyczkami.

Gdy w sklepach brakowało wielu produktów, a owoce można było dostać praktycznie tylko od święta, takie plastikowe dodatki były namiastką dobrobytu. Wówczas cieszyły się sporą popularnością i można było je spotkać w wielu domach. 

Jakie produkty wycofuje OBI? 

Okazuje się, że plastikowe owoce służące jako ozdoba na stół nadal są produkowane. Taki rodzaj ozdób do kuchni czy salonu miała w swojej ofercie sieć marketów budowlanych OBI. Mają one jednak nieco inną funkcję niż gadżety z przeszłości. 

Produkty w kształcie owoców, które można było kupić do tej pory a markecie, służyły do podtrzymania obrusu. W tym tygodniu sieć zdecydowała się jednak pilnie wycofać je ze sprzedaży, ponieważ stwarzały zagrożenie, szczególnie dla dzieci.

Sieć wycofała dwie ozdoby przytrzymujące obrus - truskawkę i cytrynę. Koniecznie sprawdź w domu, czy nie posiadasz artykułów oznaczonych tymi eanami: 

- truskawki - ozdoba na stół przytrzymująca obrus Dostawca Konrad Hornschuch, Nr art. dostawcy: F2640010; EAN 4007386127822, nr OBI 661382;- cytryny - ozdoba na stół przytrzymująca obrus Dostawca Konrad Hornschuch, Nr art. dostawcy: F2640009; EAN 4007386127815, nr OBI 661381.

O wycofaniu produktów poinformowała również Inspekcja Handlowa w Krakowie.

Dlaczego OBI wycofuje ozdoby przytrzymujące obrus?

OBI poinformowało, że ozdoby przytrzymujące obrus nie posiadają wymaganych oznaczeń bezpieczeństwa, a co więcej – mają również nieodpowiednie wymiary, są zbyt małe. Mogą więc stwarzać ogromne niebezpieczeństwo dla małych dzieci.

W oficjalnym komunikacie sieci można przeczytać: – Przedmiotowe ozdoby przytrzymujące obrus swoim wyglądem, kolorem, kształtem i rozmiarem mogą być szczególnie atrakcyjne dla małych dzieci. Ozdoby te mogą kojarzyć się dzieciom z prawdziwymi owocami.

Market budowlany apeluje więc do klientów o porównanie posiadanego produkt z artykułem ze zdjęcia, a w przypadku ich zgodności, zwrot do dowolnego sklepu OBI, gdzie zostanie wydana równowartość ceny zakupu. Jak można przeczytać w komunikacie - nie trzeba posiadać paragonu. W przypadku jakichkolwiek pytań można skontaktować się z punktem obsługi klienta lub z infolinią.

To nie pierwszy przypadek produktów mających zastosowanie w kuchni, które mogą być groźne dla człowieka. Ostatnio o podobnej sytuacji poinformowała IKEA, wycofując serię misek i kubków.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: Money, TVN24

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Warzywa w końcu staniały

Produkty

Ceny warzyw na bazarach spadają

Czytaj więcej >
banan

Produkty

Czy można jeść banany z czerwonymi liniami w środku?

Czytaj więcej >

Produkty

Ceny lodów nie przestają szybować

Czytaj więcej >
Oszustwo na cebulę

Produkty

Nieudane oszustwo "na cebulę"

Czytaj więcej >

Produkty

Ogromne zmiany we wszystkich produktach. Unia Europejska już zdecydowała

Czytaj więcej >

Produkty

Niskie ceny sprzętów i akcesoriów kuchennych w Biedronce

Czytaj więcej >