Smakosze.pl
IKEA prosi o zwrot naczyń

Canva.com / Tomsmith585; Ikea.com

IKEA apeluje do klientów o zwrot zakupionych naczyń

20 Maja 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Bez wątpienia IKEA cieszy się sporą popularnością. W kuchniach wielu smakoszy można się natknąć na elementy wyposażenia, które zostały nabyte w jednym ze sklepów sieci. Okazuje się, że niepozorne naczynia mogą stwarzać niebezpieczeństwo. IKEA apeluje o ich zwrot. Lepiej sprawdzić, czy nie mamy ich w domu.

IKEA jest znana na całym świecie. W uwielbianym sklepie możemy oprócz mebli znaleźć rozmaite drobiazgi ułatwiające pracę w kuchni. Oczywiście w takim miejscu nie mogło zabraknąć naczyń. Niestety, jedne z nich zostały wycofane przez sieć IKEA.

Niebezpieczne naczynia ze sklepów IKEA

Nie da się ukryć, że IKEA jest bliska sercom wielu smakoszy. Szwedzka sieć słynie ze sprzedaży oryginalnych elementów wyposażenia oraz sprzedaży niecodziennych smakołyków, do których zaliczają się niedrogie hot-dogi i kultowe klopsiki. Jakiś czas temu przedstawialiśmy przepis na ten mięsny specjał.

Mało kto spodziewałby się, że produkty ze sklepów IKEA mogą stanowić jakiekolwiek zagrożenie. Dopatrzono się go w zestawach naczyń HEROISK i TALRIKA. Mowa o miskach, talerzach i kubkach. Dlaczego uznano je za potencjalnie niebezpieczne?

Okazuje się, że naczynia wzbudzające wątpliwości sieci IKEA mogą pękać pod wpływem gorącej temperatury. Z całą pewnością można uznać to za spory mankament, który może doprowadzić do przykrych w skutkach oparzeń.

Bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem dla IKEA, dlatego podejmujemy środki ostrożności i wycofujemy z rynku miski, talerze i kubki z serii HEROISK i TALRIKA, ponieważ mogą pęknąć i spowodować oparzenia wywołane kontaktem z ich gorącą zawartością — głosi komunikat sieci IKEA.

(Screen ze strony Ikea.com)

(Screen ze strony Ikea.com)

Co należy zrobić z wadliwymi naczyniami?

IKEA prosi swoich klientów o zwrócenie naczyń z serii HEROISK i TALRIKA. Można tego dokonać w dowolnej placówce sieci. Nie trzeba również posiadać paragonu. Klienci otrzymają pełen zwrot kosztów zakupu.

IKEA postanowiła podjąć takie działania po otrzymaniu informacji o przypadkach pękania naczyń. Sieć bierze wszystkie tego typu przesłanki na poważnie. Bez wątpienia szybka reakcja jest godna pochwały.

Sieć IKEA podkreśliła w swoim komunikacie, że wszystkie ich produkty są testowane według obowiązujących w danym kraju norm. Jednak doniesienia o pękających naczyniach nie mogły być zbagatelizowane.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na stronie sklepu IKEA więcej informacji o sprawie można uzyskać poprzez kontakt telefoniczny pod numerem 22 275 05 00. Jakiś czas temu wspominaliśmy również o sztućcach wycofanych przez GIS.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Ikea.com

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Plastikowe opakowania

Produkty

Od 1 lipca ze sklepów znikają plastikowe opakowania

Czytaj więcej >
1000-letnie jajo kury

Produkty

Niesamowite, 1000-letnie jajko znalezione w Izraelu

Czytaj więcej >
Zdrowe jedzenie dla dzieci

Produkty

Rząd obniża stawki dla dostawców. Zdrowa żywność w szkołach pod znakiem zapytania

Czytaj więcej >

Produkty

Dlaczego warto skusić się na flądrę bałtycką?

Czytaj więcej >
Kobieta pracująca na zbiorze truskawek

Produkty

Podwyżki płac dla zbierających truskawki

Czytaj więcej >

Produkty

Najniższa cena truskawek w sezonie, tylko jeden warunek

Czytaj więcej >