Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Pilny komunikat GIS. Kolejny produkt wycofany ze sklepów

Pilny komunikat GIS. Kolejny produkt wycofany ze sklepów

Pilny komunikat GIS
Pilny komunikat GIS

Sanepid wydał kolejny komunikat dotyczący wycofania z rynku produktu potencjalnie niebezpiecznego. Tym razem są to szklanki utrzymujące temperaturę. Jak stwierdzono, istnieje możliwość pękania wyrobu.

Ostrzeżenie dotyczy wyrobu przeznaczonego do kontaktu z żywnością — szklanek utrzymujących temperaturę marki HOME CREATION. Produkt dystrybuowany był w marketach sieci Aldi Sp. z o.o od 15 grudnia 2021 r.

Szklanki trzymające temperaturę mogą pękać

Po stwierdzeniu nieprawidłowości, firma Aldi zdecydowała się na usunięcie produktu z obrotu. Ze względu na potencjalne ryzyko wiążące się z użytkowaniem szklanek HOME CREATION wycofywany jest produkt o numerze serii 28002253.

Jak stwierdzono w czasie kontroli, korzystanie z wyrobu może wiązać się z ryzykiem pęknięcia szkła podczas mycia lub wlewania do niego gorącego płynu.

Proces kontrolowany jest przez Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Sieć sklepów Aldi poinformowała już nabywców wadliwego towaru o możliwości jego zwrotu i uzyskania refundacji kosztów zakupu.

Po więcej informacji ze świata kulinariów zajrzyjcie na naszą stronę. Znajdziecie tam między innymi sprawdzone przepisy na wyśmienite desery. Szczególnie polecamy przyrządzenie sernika z rosą oraz delikatnego cytrynowego biszkoptu.

Szklanki i dzbanek
Szklanki i dzbanek

Źródło zdjęcia: canva/magnola

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy

Źródło: gov

Zapraszamy na nasz Instagram