Rozpraw się z mszycami raz na zawsze. Wszystko, czego potrzebujesz, masz w kuchni
Mszyce potrafią być prawdziwym utrapieniem dla ogrodników i działkowców. Wypijają soki z roślin, uszkadzają młode pędy i liście. Teraz rozprawisz się z nimi raz na zawsze. Składniki, które zwalczą mszyce, masz w swojej kuchni.
Mszyce w naszych ogrodach
Każdy, kto ma ogród lub działkę, może mierzyć się z nie lada problemem. Mowa o mszycach, które odżywiają się sokami roślin . Żerują na bobie, fasoli, burakach i sałacie. Nie oszczędzają też warzyw kapustnych i marchwi. Niszczą liście, uszkadzają pędy i przyprawiają ogrodników o ból głowy.
Żerowanie mszyc prowadzi do usychania kwiatów i całych roślin. Wcześniej dochodzi do zahamowania wzrostu i pojawiają się przebarwienia. Mszyce bezpowrotnie niszczą roślin. Co możemy z tym zrobić? Warto użyć produktów, które znajdziesz w swojej kuchni. Dzięki nim pozbędziesz się mszyc.
Co pomoże w walce z mszycami?
Warto przygotować domowy preparat na mszyce. Przyda się czosnek lub cebula . Warzywa te słyną z prozdrowotnych właściwości. Można zrobić napar na mszyce, który pozwoli pozbyć się tych szkodników. Do wykonania mikstury potrzebnych jest 5 ząbków czosnku i 2 litry wody.
Czosnek siekamy i przekładamy do garnka. Zalewamy wodą i gotujemy 20 minut. Gdy mieszanka ostygnie, to przelewamy ją do konewki lub butelki z atomizerem. W walce z mszycami przydatna też będzie cebula . Bierzemy dużą cebulę i kroimy ją. Zalewamy litrem wody i gotujemy około 30 minut. Po wystudzeniu przelewamy do konewki lub butelki z atomizerem.
Ocet zwalczy mszyce
Można też, klasycznie, użyć octu i przyrządzić z niego naturalny oprysk na mszyce . Wyróżnia się on wyjątkową skutecznością i jest polecany przez ogrodników. Z octu robimy preparat, w którym istotne są proporcje. 1 litr octu mieszamy z 10 litrami wody.
Mieszanką spryskujemy zaatakowane rośliny przez mszyce. Powinniśmy regularnie obserwować warzywa i krzewy, by szybko reagować. Należy to zrobić już po zauważeniu pierwszych szkodników. Mszyce szybko się rozmnażają, dlatego już teraz zacznijmy działać. Pisaliśmy o tym, jak zrobić domowy nawóz do truskawek. Informowaliśmy, ile trzeba zapłacić za jagodzianki od Magdy Gessler.
Źródło: muratordom.pl