Przed świętami włóż liście laurowe do pralki. Tak robiły nasze babcie

Liście laurowe to przyprawa, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Czy wiesz jednak, że można wykorzystać je nie tylko do przygotowywania ulubionych potraw? Zastosuj trik naszych babć i włóż je do pralki. Ten patent przyda się również przed Wielkanocą.
Liście laurowe to nie tylko przyprawa
Liście laurowe to jedna z tych przypraw, bez których nie wyobrażamy sobie gotowania. Dodajemy je do rosołu, do żurku i innych zup. Liście doskonale wzmacniają smak pieczonego i duszonego mięsa.
Mało kto jednak wie, że liście laurowe są nie tylko przyprawą, lecz lekiem, a także środkiem niezbędnym w utrzymaniu domu w czystości. Sprawdzą się doskonale przed Wielkanocą, gdy będziemy sprzątać całe mieszkanie. Ten trik stosowały kiedyś nasze babcie.

Liście laurowe pomogą w wiosennych porządkach
Wiosną, przed świętami i większymi, ważnymi wydarzeniami zwykle planujemy gruntowne porządki w domu. Myjemy okna, pierzemy firany, zasłony i obrusy, które będą dekorować nasze stoły. I tu z pomocą przychodzą właśnie liście laurowe.
Dalsza część tekstu pod filmem
Wystarczy, że 5 liści laurowych umieścimy w lnianym woreczku, a następnie włożymy do pralki razem z firanami, zasłonami, czy obrusami i nastawimy pranie. Przyprawa wykazuje właściwości wybielające. Materiały po zakończonym cyklu prania będą śnieżnobiałe.
W przypadku mocno poszarzałych tkanin, warto przygotować wywar: garść liści laurowych zalewamy 1 litrem wody. Doprowadzamy do wrzenia, a następnie gotujemy przez 15 minut. Poszarzałą firankę wkładamy do miski. Zalewamy zimną wodą i dolewamy przygotowany wywar, a następnie moczymy przez kilka godzin. Po tym czasie nastawiamy pranie.
Wybielanie przy pomocy liści laurowych zastosujmy także dla innych tkanin, np. ręczników, bluzek, koszulek, czy koszul. Są przy tym całkowicie bezpieczne i nie zniszczą naszych ubrań, a jedynie przywrócą im piękny, biały kolor.

Napar z liści laurowych to silne lekarstwo
5 liści laurowych wkładamy do kubka i zalewamy wrzątkiem. Przykrywamy talerzykiem i parzymy przez 5 minut. Napar popijamy małymi łykami przez cały dzień. To bardzo istotne, ponieważ herbata wykazuje bardzo silne działanie.
Napar z liści laurowych pomoże na wiele schorzeń, między innymi na problemy trawienne, czy wysoki cukier. Wykazuje także działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Łagodzi również uporczywy kaszel, ułatwia oddychanie podczas przeziębienia, czy grypy.
Ponadto przyprawa jest źródłem potasu, fosforu, żelaza i magnezu. Należy pamiętać jednak, że ze względu na silne działanie naparu, kuracja nie może trwać dłużej niż 3 dni.
Sprawdź również, jak szybko wyhodować rzeżuchę przed Wielkanocą oraz jakich błędów unikać podczas parzenia białej kiełbasy.






































