Smakosze.pl
Projekt bez tytułu - 2021-08-06T192346.914

canva/yanik88

Skąd się biorą wysokie ceny żywności na lotniskach?

6 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Monika Dec

Udostępnij:

Przechodząc przez bramki bezpieczeństwa na lotnisku nie możemy mieć ze sobą ani jedzenia, ani napojów. Sklepy po drugiej stronie chętnie zarabiają na naszym pragnieniu. Ceny znajdujących się tam produktów mogą przyprawić o zawrót głowy.

Ceny na lotniskach na całych świecie są naprawdę wysokie. Nie inaczej jest w sklepach w polskich portach lotniczych. Okazuje się, że chcąc kupić kilka drobnych produktów, musimy przygotować się na niemałe wydatki.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Wysokie ceny żywności na lotniskach

Pani Ania podróżowała wraz z rodziną z Gdańska do włoskiego Bergamo. Kobieta przed startem chciała kupić wodę. Niestety, ceny w sklepach na lotnisku mocno ją zaskoczyły. 0,5 litrowa woda mineralna kosztowała aż 6,5. Co więcej, tuż obok leżała droższa za 10 zł.

Zdaniem kobiety łatwo o błąd. Jeśli ktoś się nie dokładnie przyjrzy i chwyci w biegu drugą butelkę, to niestety słono zapłaci. Ona sama zapłaciła za 2 litry wody aż 40 złotych. Kobieta skwitowała to wprost "skandal". Skąd się biorą tak wysokie ceny żywności na lotniskach?

Projekt bez tytułu - 2021-08-06T180115.767

Niezawodny przepis na przepyszną gotowaną kukurydzę

CZYTAJ DALEJ

Powodów tak wysokich cen jest co najmniej kilka. Po pierwsze najemcy lokali znajdujących się na lotnisku muszą płacić bardzo wysokie czynsze. Aby sobie to zrekompensować sprzedają często produkty takie jak wspomniana wyżej butelka wody mineralnej w zawyżonych cenach.

Kolejnym powodem tak wysokich cen może być po prostu brak konkurencji. Większość sklepów i restauracji ma tam po prostu podobne ceny, a spragnieni turyści zdają sobie sprawę, że w takich miejscach nie warto przeliczać każdej złotówki.

Polecamy również nasze pozostałe artykuły. Niedawno informowaliśmy Was m.in. o atrakcyjnej ofercie Lidla oraz podawaliśmy ekspresowy przepis na pyszną tartę.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: turystyka wp/ podróże onet

Zapraszamy na nasz Instagram

Monika DecAutor

Wydawczyni portalu Smakosze.pl. Codziennie zbieram dla Was najlepsze przepisy i kulinarne ciekawostki. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. W wolnych chwilach gotuję, podróżuję i czytam książki. Chcesz się ze mną skon

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

pyzy na talerzu

Produkty

Z jakich ziemniaków robić pyzy?

Czytaj więcej >
gotowanie makaronu

Produkty

Jak gotować makaron, żeby się nie sklejał?

Czytaj więcej >
czosnek

Produkty

Jak powinno się kroić czosnek?

Czytaj więcej >
ogórki kiszone

Produkty

Co oznacza biały nalot na ogórkach kiszonych?

Czytaj więcej >
bluszczyk kurdybanek

Produkty

Niezwykłe zalety bluszczyku kurdybanka

Czytaj więcej >

Produkty

Lidl promuje niemarnowanie żywności

Czytaj więcej >