Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Przepisy > Wbij goździki do banana i włóż go do garnka. Będziesz polecać ten trick znajomym

Wbij goździki do banana i włóż go do garnka. Będziesz polecać ten trick znajomym

Herbata z banan i goździków
YouTube/@smartfoxofficial

Banan i goździki mogą poprawić wasz sen. Prosty przepis na dobroczynną herbatę przyda się każdemu, kto choć raz doświadczył trudności z zaśnięciem. Jej wykonanie jest niesamowicie proste.
 

Napar ułatwiający zasypianie zrobisz w domu

Na jakość snu wpływa wiele czynników. Z wiekiem poziom melatoniny, czyli hormonu, który ułatwia zasypianie, spada. Są jednak domowe sposoby, by zapewnić sobie dobry wypoczynek. Trick, który przedstawimy, przyda się też osobom zestresowanym.

Potrzebne będą tylko banan i goździki. Zrobimy z nich herbatkę zawierającą, niezbędny do wytworzenia melatoniny tryptofan oraz sprzyjające poprawie nastroju i rozluźnieniu magnez eugenol i witaminę B6. Jak użyć wspomnianych produktów? Wyjaśniamy w dalszej części artykułu.

Dieta bananowa.jpg
canva/congerdesign
Jak uratować gorzką kiszoną kapustę? Ten trick podpowiedziała mi kucharka

Przepis na herbatę z goździków i banana

Napar wykonuje się dość sprawnie, a spożywa jeszcze ciepły na 20-30 minut przed snem. Zadziała przeciwbólowo i uspokajająco, a także przyjemnie nas rozgrzeje.

Składniki:

  • 15 goździków
  • 1 obrany banan
  • około 500 ml zimnej wody

Dwa składniki i woda wystarczą, by w prosty sposób ułatwić sobie zasypianie. W dalszej części artykułu wyjaśniamy, jak zrobić dobroczynny napar z banana i goździków.

Jak zrobić uspokajającą herbatę? Tylko dwa składniki są potrzebne

Zaczynamy od obrania banana ze skórki. Wbijamy w niego goździki i przenosimy owoc do garnka. Zalewamy wodą, tak, aby był przykryty i stawiamy na palniku.

Gotujemy przez 10 minut. Następnie zdejmujemy z ognia i odstawiamy na około 30 minut, by ostygło i nabrało mocy. Po tym czasie usuwamy banana i przecedzamy napar. Spożywamy od razu.

Na naszej stronie znajdziecie inne pomysł na dobroczynne napary. Spróbujcie konieczne herbaty z liścia laurowego — pomoże w walce z bólem i infekcjami. Wypróbujcie też koniecznie orzeźwiający napój miętowy.

herbata
canva/nyc