Znamy patent Janki na puszyste racuchy. Dzięki 1 dodatkowi zyskują też na smaku i aromacie
Racuchy kojarzą nam się głównie ze smakiem z dzieciństwa. Aby jak najwierniej odtworzyć wspaniałą delikatną konsystencję placuszków, warto dodać do ciasta opakowanie budyniu waniliowego. Ten prosty sposób z pewnością pozytywnie Cię zaskoczy.
Proszek, z którego przygotowuje się budyń, zawiera dużo skrobi. To właśnie dzięki niej usmażone racuchy są wyjątkowo puszyste. Skrobia bowiem w połączeniu z ciepłem i wilgocią spulchnia ciasto oraz stabilizuje jego konsystencję. Dodatek budyniu do racuchów nadaje im także przyjemnej, waniliowej nuty.
Przepis na przepyszne racuchy budyniowe
Składniki:
-
1 szklanka tłustego mleka
-
2 szklanki mąki
-
2 jajka
-
szczypta cynamonu (opcjonalnie)
-
1 opakowanie budyniu waniliowego
-
1,5 łyżki cukru
-
15 gramów świeżych drożdży
-
szczypta soli
-
olej do smażenia
Jak usmażyć puszyste racuchy z budyniem?
Drożdże do racuchów wkrusz do miseczki . Następnie zalej je szklanką ciepłego mleka, dodaj łyżkę mąki i łyżkę cukru. Wymieszaj i odstaw na 15-20 minut w ciepłe miejsce.
Po upływie tego czasu przelej drożdże do większej miski i wsyp do nich pozostałą część mąki . Następnie do ciasta dodaj sól, cynamon i budyń w proszku . Wymieszaj całość do całkowitego połączenia się składników.
Do osobnego naczynia wbij całe jajka . Ubij je mikserem wraz z drugą łyżką cukru . Następnie połącz masę jajeczną z ciastem na racuchy i odstaw przykryte ściereczką na 20 minut.
Odstane ciasto na racuchy smaż na patelni z dobrze rozgrzanym olejem . Gotowe racuchy powinny być rumiane i dobrze wyrośnięte . Osącz je z nadmiaru tłuszczu za pomocą ręcznika papierowego. Podawaj posypane cukrem pudrem . Spróbuj oryginalnych racuchów ze śliwkami . Placuszki możesz przygotować również bez dodatku drożdży .
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
Czy trzeba obierać maślaki? Rozwiewamy wątpliwości nie tylko grzybiarzy
-
Niezawodny przepis na drobiowe kotlety dewolaj. Szefowa kuchni zdradza sprytny sposób
-
Jak ugotować wiejski rosół jak u babci? Istotne są nie tylko składniki