1 błąd w przechowywaniu i suszone grzyby wylądują w koszu. Przestrzegają przed nim najlepsze kucharki
Czy wiecie, jak przechowywać suszone grzyby? Doświadczone kucharki wiedzą, że umieszczenie ich w niewłaściwym opakowaniu będzie skutkowało zepsuciem się skarbów lasu. Wyjaśniamy jak go uniknąć.
Grzyby suszone nie muszą się psuć
Źle przechowywane grzyby suszone pleśnieją, tracą aromat, a czasem nawet stają się siedliskiem moli spożywczych. Warto więc zadbać o to, by nasze wysiłki włożone w zbieranie i przygotowanie rarytasu nie poszły na marne.
Zdaniem doświadczonych w kuchni osób wystarczy zrezygnować z jednego rodzaju opakowania, żeby uniknąć przykrej niespodzianki, gdy będziemy chcieli zabrać się za gotowanie. W dalszej części artykułu wyjaśnimy, w co włożyć suszone grzyby.
W tym tygodniu ceny w Biedronce spadły z hukiem. Nawet olej dostaniemy 72 procent taniejJak przechowywać suszone grzyby?
Najgorszym możliwym rodzajem opakowania do przechowywania grzybów jest plastikowa torba. Folia uniemożliwia przepływ powietrza i sprzyja gromadzeniu się wilgoci. Lepszy będzie już pojemnik, lecz on z kolei przejdzie zapachem grzybów.
Jeśli więc nie chcecie poświęcać takiego opakowania, postawcie na słoik, który po opróżnieniu można wyparzyć przed włożeniem innego produktu. Dobrym pomysłem będzie też umieszczeniem suszonych grzybów do papierowego lub płóciennego worka.
Jak wykorzystać suszone grzyby?
Aromatyczna wersja skarbów lasu nada smaku m.in. potrawom z dodatkiem kapusty. Warto dodać je do bigosu czy farszu do pierogów. Te przysmaki wcale nie są zarezerwowane na wigilię.
A jeśli macie pod ręką grzyby świeże, konieczne zróbcie z nich aromatyczny sos. Świetnie smakuje z mięsem, kopytkami, a nawet makaronem. Możecie też skusić się na dodanie ich do jajecznicy. Wersja z kurkami jest znakomita.