Smakosze.pl Porady 3 proste sposoby odgrzewania pierogów. 1 przebija pozostałe, wszyscy go kochają
canva/Mizina

3 proste sposoby odgrzewania pierogów. 1 przebija pozostałe, wszyscy go kochają

25 listopada 2022

Pierogi nieraz kupujemy gotowe, czasem zostaną nam z poprzedniego dnia. Odgrzewania pierogów nie unikniemy też z pewnością w czasie świąt. Stajemy wtedy przed wyzwaniem, jak je odgrzać, by były smaczne. Doskonałym wyborem jest odsmażenie pierogów, bo wtedy zyskują chrupiącą skórkę. Pierogi można jednak odgrzać również innymi sposobami. Też będą smaczne.

Pierogi zwykle przygotowujemy w większych ilościach. Nierzadko też zamrażamy je, by móc cieszyć się smakiem jeszcze dłużej. Odgrzewanie dania już ugotowanego wymaga odrobiny wprawy. Tylko dbając o szczegóły, uzyskamy przysmak, który zachowa swój wyjątkowy smak i nie rozpadnie się.

Smażenie jest doskonałym sposobem na odgrzewanie pierogów

Wytrawne pierogi zyskają na smaku, gdy zdecydujemy się na podgrzanie ich na patelni. Aby mieć pewność, że nie przywrą, należy wrzucić je na dobrze rozgrzany tłuszcz np. olej rzepakowy czy masło klarowane. Ten pierwszy wybieramy zawsze wtedy, gdy nie chcemy dodatkowych smaków w potrawach.

Jeśli jednak chcemy uniknąć korzystania z tłuszczu, możemy wrzucić rarytas na patelnię z dodatkiem odrobiny wrzącej wody i przykryć całość. Po kilku minutach podgrzewania na wolnym ogniu pierogi powinny być odgrzane. Najlepiej wcześniej doprowadzić je do temperatury pokojowej, wyjmując z lodówki na minimum 30 minut przed planowanym odgrzewaniem.

Jak jeszcze można odgrzewać pierogi?

Jeśli nie chcemy smażyć, dobrym pomysłem jest wrzucenie pierogów do wrzącej wody. Jeśli wcześniej doprowadzimy danie do temperatury pokojowej, już minuta spędzona w cieple sprawi, że będzie pyszne. Ten sposób jest idealny do pierogów z owocami, które po podsmażeniu nie będą smaczne.

Popularną metodą odgrzewania wielu dań — nie tylko pierogów — jest skorzystanie z kuchenki mikrofalowej. Stanowi ono najszybszą metodę ogrzania potrawy. Na tym jednak zalety się kończą. Jeśli nie dodamy do dania tłuszczu np. w postaci masła czy oliwy z oliwek, wyjdzie suche i gumowate.

Na naszej stronie znajdziecie sprawdzone receptury na domowe pierogi. Koniecznie spróbujcie prostego przysmaku z mięsem i kaszą jęczmienną . Być może też skusi was farsz na bazie kaszanki .

Wiemy, jak prowadzić odgrzewanie pierogów
canva/Polina Tankilevitch, Pexels

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Obserwuj nas w
autor
Emilia Maciejewska-Latosińska

Redaktorka serwisu Smakosze.pl Lubię smacznie zjeść, a w kuchni cenię przede wszystkim możliwość eksperymentowania. Jestem weganką i na swoim przykładzie pokazuję, że dieta roślinna to zdecydowanie więcej niż surowe warzywa. W wolnym czasie ćwiczę balet — od lat fascynuje mnie jak łączy w sobie lekkość i siłę. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: jakub.kossakowski@smakosze.pl
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy