Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Kuchnia Smakoszy > Auchan wprowadza wózki z niecodzienną funkcją. Cześć klientów już jest nią oburzona
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 27.06.2024 16:06

Auchan wprowadza wózki z niecodzienną funkcją. Cześć klientów już jest nią oburzona

Auchan
Fot. Michal Zebrowski/East News, materiały prasowe Auchan

Auchan jako pierwsza sieć handlowa w Polsce stawia na wózki z wyjątkową funkcją. Jednak innowacyjne rozwiązanie wzbudza też kontrowersje i oburza część klientów. Wyjaśniamy, co dokładnie jest przedmiotem sporu. 

Teraz zakupy zrobisz w wózku z psem

Auchan Polska wprowadza wózki dla psów. Teraz ich właściciele bez przeszkód zrobią zakupy ze swoimi pupilami. W trzech hipermarketach w Poznaniu klienci z psami testują wózki, które umożliwiają transport czworonogów. Można przewieźć psy o wadze do 10 kg i do 25 kg. 

Dzięki temu rozwiązaniu czworonogi w wygodny i bezpieczny sposób będą towarzyszyć podczas zakupów swoich właścicielom. Hanna Bernatowicz, dyrektor komunikacji Auchan Polska powiedziała w publikacji na stronie internetowej Auchan:

Psy traktowane są jak członkowie rodziny, dbamy o nie, troszczymy się, pielęgnujemy. Towarzyszą nam w domu, na wakacjach, w różnych sytuacjach życiowych, podczas załatwiania codziennych spraw, a często także w czasie zakupów

pies w sklepie
Fot. Canva/David Henry
Zrobiła kluski śląskie i podała z tym sosem. Żałuję, że wcześniej sam na to nie wpadłem

Pies pojedzie wózkiem w Auchan

Hanna Bernatowicz, dyrektor komunikacji Auchan Polska dalej wyjaśniała na stronie internetowej Auchan:

W Auchan takie podejście jest nam bardzo bliskie. Stąd pomysł wprowadzenie specjalnych wózków dla psów. Dzięki temu klienci mogą w wygodny sposób zrobić zakupy, mając psa pod kontrolą przy jednoczesnym zachowaniu higieny i bezpieczeństwa

Wózek po każdym użyciu jest dezynfekowany i czyszczona jest mata, która znajduje się w wózku. Warto podkreślić, że psy asystujące, które towarzyszą osobom niepełnosprawnym i niewidomym mogą być wprowadzane do Auchan. Podobnie jest z małymi zwierzętami, które właściciel trzyma na rękach. Nie mogą one jednak po sklepie. 

Część klientów oburzona pomysłem

Temat wózków dla psów w Auchan poruszył też portal o2. Artykuł na ten temat wywołał kontrowersje. Pojawiły się między innymi takie komentarze:

Jeśli, to wprowadzą, to przestanę tam kupować. Myślę, że wiele osób zrobi tak samo. Ludzie, tam jest żywność! Pomijam kwestię hałasu, jak zejdzie się kilka piesków i każdy zacznie szczekać

Właściciele piesków będą zadowoleni, ale inni już pewnie nie. A zwłaszcza alergicy! Co oni mają zrobić kupić kombinezon, maskę?

Inni internauci pisali pod artykułem portalu o2:

Pracownik wyczyści wózek z kup****i po psie, a później pójdzie uzupełniać półki z jedzeniem

95% psów nigdy nie przechodzi treningów i nie ma umiejętności zachowania się w zamkniętym pomieszczeniu w tumie ludzi. Dojdzie do tragedii

Pomysł jak widać wywołał gorącą dyskusję. Co myślicie o wózkach dla psów w Auchan? Są potrzebne, czy sieć sklepów nie powinna ich wprowadzać. Pisaliśmy o tym, jak odpowiednio przechowywać pieczarki. Podawaliśmy przepis na proste ciasto, które zawsze się udaje. 

pies w sklepie
Fot. Canva/Sean Shot

Źródło: media.auchan.pl, o2.pl