Smakosze.pl
Biedronka ma kilka sekretów

Marek BAZAK/East News

Kasy samoobsługowe w Biedronce mają 4 ukryte funkcje

8 Lutego 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Biedronka od dłuższego czasu udostępnia swoim klientom kasy samoobsługowe, które znacznie przyspieszają robienie zakupów. Niestety, do dzisiaj mało kto wie, że mają one 4 ukryte funkcje, które niezwykle pomagają w sprawnym kasowaniu i

Jeśli Biedronka jest sklepem, w którym najczęściej robisz zakupy, warto znać kilka tricków, które pozwolą ci przygotować się do nich znacznie lepiej. Samoobsługowe kasy działają bowiem o wiele sprawniej, jeśli jest się świadomym o ich 4 ukrytych funkcjach. 

Biedronka ma kilka tysięcy placówek w całej Polsce, a w wielu z nich udostępnione są już kasy fiskalne przeznaczone do obsługiwania przez klienta. W przypadku gdy nie chcesz stać przy nich zbyt długo i czekać na pracownika, poniższe porady zdecydowanie Ci się przydadzą. 

Kasy samoobsługowe w Biedronce mają ukryte funkcje

Kiedy następnym razem będziesz robić zakupy w Biedronce i skorzystasz z kas samoobsługowych, zwróć uwagę na cztery ikony, które znajdują się ponad panelem do ważenia produktów. To właśnie one odpowiadają za 4 ukryte funkcje. Tak naprawdę są to przyciski dotykowe. 

Pierwszy od lewej symbolizuje głośnik. Dotykanie go sprawia, że zwiększa się głośność powiadomienia dźwiękowego podczas poprawnego skanowania produktów. Jeśli chcesz mieć pewność, że dobrze je skanujesz, ustaw głośność na najwyższy poziom. 

Drugi od lewej jest trójkątem z wykrzyknikiem w środku. Jest on zarezerwowany dla obsługi sklepu i odpowiada za sygnalizację błędu. Jego naciśnięcie wyzwala głośne powiadomienie z kasy i jest znakiem dla kasjera, aby podszedł. 

Trzeci przycisk pozwala zeskanować kartę Moja Biedronka z telefonu, bez konieczności noszenia jej przy sobie. Wystarczy nacisnąć ten przycisk i przyłożyć ekran telefonu do skanera, a kasa zeskanuje kod kreskowy karty widocznej na zdjęciu.

Ostatni przycisk jest jednym z najważniejszych - to dzięki niemu możemy mieć pewność, że waga działa w odpowiedni sposób. Naciskając go tarujemy wagę, dzięki czemu będzie odpowiednio ważyć produkty. Jeśli uważasz, że kasa przekłamuję wagę danego warzywa czy owocu, naciśnij tarowanie bez produktów na wadze, a wszystko wyjdzie pozytywnie. 

Chcesz poczytać więcej ciekawych wiadomości ze świata kulinariów? Sprawdź ten artykuł, w którym wyjawiamy tajniki najlepszego kotleta schabowego. W tym tekście z kolei zdradzamy ceny jednego pączka w sklepie Magdy Gessler - cena powala na kolana. 

Powyższe porady są istotną wiedzą dla każdego stałego klienta sieci Biedronka. Niestety wielu ludzi nie zdaje sobie o nich sprawy. Jeśli znasz jeszcze jakieś tricki czy sztuczki, daj nam znać na naszym Facebooku w komentarzach.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: pomyslodawcy.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Suszona kiełbasa

Produkty

Czy kiełbasa z białym nalotem nadaje się do jedzenia?

Czytaj więcej >
Sanepid wycofuje popularny produkt

Produkty

Popularny produkt wycofany przez sanepid

Czytaj więcej >
Czereśnie

Produkty

Bardzo wysokie ceny czereśni

Czytaj więcej >
Śledzie z Bałtyku mogą być szkodliwe

Produkty

Czy bałtyckie śledzie są zdrowe?

Czytaj więcej >
Pomidory i kwestia śniadania

Produkty

Dlaczego lepiej nie jeść pomidorów na śniadanie?

Czytaj więcej >
lody

Produkty

Ile kosztuje gałka lodów na polskim morzem?

Czytaj więcej >