Smakosze.pl
Jajka na śniadanie

Pixabay / bpbowie

Czy jajka na śniadanie są dobrym pomysłem? Eksperci rozwiali wątpliwości

8 Lutego 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Jajka są jednym z najbardziej powszechnych produktów spożywczych. Najczęściej sięgamy po nie w trakcie śniadania. Okazuje się, że zdaniem ekspertów taki posiłek dobrze sprawdza się w roli pierwszego posiłku. Jajka mają wiele cennych składnik

Smakowite jajka niejednokrotnie przyprawiały nas o zachwyt. Niektórzy smakosze uważają je za potencjalnie szkodliwe dla zdrowia. Jednak w rzeczywistości jajka należą do grona produktów, które warta dodać do codziennego jadłospisu.

Jajka na śniadanie?

Nie da się ukryć, że jajka bardzo często są przez nas zajadane niedługo po przebudzeniu. Przeważnie decydujemy się na ich przygotowanie w formie jajecznicy. Ostatnio wspominaliśmy o tym, jaki błąd można wówczas popełnić.

Smakowite jajka u niektórych smakoszy wzbudzają pewne wątpliwości. Część z nich sądzi nawet, że nie powinno się ich jadać na śniadanie. Na szczęście eksperci rozwiewają wszelkie wątpliwości. Jajka posiadają wiele cennych składników odżywczych.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na portalu Krok do Zdrowia, jajka wspomagają układ sercowo-naczyniowy. Okazuje się, że śniadanie w takiej formie nie podnosi poziomu cholesterolu i lipidów we krwi. Potwierdzają to badania opublikowane w czasopiśmie American College of Nutrition.

Niepozorne jajka dostarczają nam składników odżywczych, które mogą zmniejszyć ryzyko miażdżycy. Oczywiście musimy zachować rozsądek. Lepiej zdecydować się na gotowane jajka, zamiast smażonych

Co jeszcze skrywają w sobie jajka?

Jajka są prawdziwą bombą białek, minerałów i witamin. Jednocześnie są niskokaloryczne. Mając na uwadze ten fakt nietrudno stwierdzić, że śniadanie z ich udziałem będzie dobrym pomysłem. Zwłaszcza że jajka wspierają prace naszego mózgu. 

Portal Krok do Zdrowia podkreśla, że jajka dostarczają nam cholinę. Związek ten może zapobiegać chorobie Alzheimera. Smakowite jajka dostarczają nam również fosfatydylocholinę i sfingomielinę, które pomagają w syntezie acetylocholiny, pełniącej funkcje neuroprzekaźnika.

Jajka są również dobre dla osób, które regularnie ćwiczą. Śniadanie w takiej formie pomoże zregenerować mięśnie. Bez wątpienia jajka można uznać za wyjątkowy produkt, który warto regularnie zajadać. Warto wiedzieć, jak szybko obierać je ze skorupek

Regularnie jedzenie jajek ma wiele plusów. Oczywiście pamiętajmy o umiarze i nie sięgajmy po nie bezustannie. Zdaniem ekspertów często jedzenie porcji trzech jajek nie będzie niosło za sobą konsekwencji. Oczywiście powyższego artykułu nie należy traktować jako porady medycznej, a w przypadku wszelkich problemów zdrowotnych należy kontaktować się z lekarzem.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Krok do Zdrowia

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje własne przepisy na smakołyki. W kuchni lubię eksperymentować, jednak wychodzę również z założenia, że warto kierować się sprawdzonymi sposobami, które niejednokrotnie wprawiały nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Prywatnie preferuję proste oraz bezmięsne potrawy i jestem otwarty na rozmaite nowości. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

kawa

Produkty

Kawa staje się coraz droższa, nie każdego będzie na nią stać

Czytaj więcej >

Produkty

Dlaczego warto jeść mandarynki?

Czytaj więcej >
Ogórki kiszone i konserwowe

Produkty

Ogórki kiszone czy konserwowe, które z nich są najzdrowsze?

Czytaj więcej >
ogórki w folii

Produkty

Dlaczego ogórki pakowane są w folię?

Czytaj więcej >
Mięsne podkładki chronią nasze zdrowie

Produkty

Do czego służą podkładki pod mięso?

Czytaj więcej >
 Kurkuma jest bardzo zdrowa

Produkty

Dlaczego warto regularnie jadać kurkumę?

Czytaj więcej >