Dlaczego warto dodać do rosołu imbir?
Rosół sam w sobie jest znanym pogromcą przeziębień oraz jesiennej grypy. Dodając do niego korzeń imbiru wzmocnisz jego prozdrowotne właściwości. Dodatkowo taka zupa rozgrzewa, co jest bardzo istotne w czasie zimnych dni.
Rosół w niedziele jest niemalże tradycją w wielu polskich domach. Gdy wywaru zostaje na następne dni, na jego podstawie gotuje się często pomidorówkę lub inne pyszne zupy.
Klasyczny polski rosół wiele zyskuje, gdy dodaje się do niego świeży korzeń imbiru. Jego ostry smak i aromat przechodzą do bulionu, a także właściwości rozgrzewające i poprawiające odporność.
Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Przepis na rosół z imbirem
Jeśli chcesz poznać więcej ciekawych informacji kulinarnych, sprawdź, co jeszcze dla ciebie przygotowaliśmy. W tym artykule opisujemy nietypowy sposób na pierogi po lubelsku, które w farszu zawierają świeże liście mięty. Ten tekst poświęcony został kiszonkom - czy można jeść je na pusty żołądek?. Składniki:
-
drobiowa porcja rosołowa
-
3 litry wody
-
2 cebule
-
2 marchewki
-
seler
-
por
-
kawałek startego imbiru
-
2 ząbki czosnku
-
3 ziarna ziela angielskiego
-
3 ziarna pieprzu
-
3 liście laurowe
-
15 g lubczyku
-
posiekana natka pietruszki
-
sól i pieprz
Do garnka włóż mięso i zalej je zimną wodą. Gotuj je przez 2 godziny, cały czas zbierając szumowiny z powierzchni. Po tym czasie wrzuć obrane i umyte warzywa i gotuj kolejną godzinę.
Wrzuć do bulionu ziele angielskie, liście laurowe, pieprz czarny kulki i sól. Cebulę opal nad palnikiem, przekrój na pół i wrzuć do garnka. Gotuj rosół, aż wszystkie warzywa staną się miękkie.
Do zupy wrzuć obrany i starty na tarce o małych oczkach imbir, rozgniecione ząbki czosnku oraz siekaną natkę pietruszki. Podawaj z klasycznym makaronem. Smacznego.
Źródło: canva/Madeleine_Steinbach, Getty Images Pro
Dziękujemy, że jesteś z nami i zapraszamy na darmową, zamkniętą grupę na Facebooku tylko dla Smakoszy
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
źródło: imadzik.pl