Doceniała go sama św. Hildegarda. Napar z tego zioła może działać cuda
Czy chciałabyś zadbać o swoje zdrowie i urodę? Jeśli tak, to sięgnij po napar z przywrotnika pospolitego. Działanie tego zioła jest zdumiewające i pomaga kobietom w rozmaitych dolegliwościach. Oprócz tego sprawia, że cera staje się jędrna, a trądzik i przebarwienia znikają. Dowiedz się, jak zrobić napar z przywrotnika.
Przywrotnik pospolity, czyli cudowne zioło
Przywrotnik jest niedoceniany i mało popularny. Pora to zmienić, bo to zioła naprawdę wiele potrafi. Jest wprost idealne dla zdrowia i urody kobiet. Jak rozpoznać to fantastycznie działające zioło?
Przywrotnik pospolity rośnie na terenach wilgotnych i w lasach. Jego liście mają pofalowane brzegi i są pokryte włoskami . Przywrotnik ma też nieduże kwiaty w kolorze żółtozielonym, które pachną jak miód. To zioło jest wykorzystywane od lat w medycynie naturalnej.
Jakie działanie ma przewrotnik pospolity?
Przewrotnik działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwświądowo. Przyspiesza gojenie się ran i chroni naczynia krwionośne. Napar z tego zioła sprawdzi się podczas infekcji, zapalenia gardła i krtani. Pomoże też, gdy mamy opryszczkę i problemy trawienne.
Moc tego niezwykłego zioła odkryła św. Hildegarda z Bingen, która zalecała, by napar z przewrotnika pić w problemach ginekologicznych. Pomaga on w zaburzeniach cyklu miesiączkowego, ale też łagodzi objawy menopauzy. Pobudza też delikatnie laktację i zapewnia elastyczność i jędrność skóry. Oprócz tego zwalcza cellulit i rozstępy.
Jak przygotować napar z przewrotnika?
Czubatą łyżkę drobno posiekanego świeżego zioła należy zalać letnią wodą i odstawić na godzinę . Potem trzeba to zagotować. Napar gotujemy na małym ogniu przez 4 minuty. Przed wypiciem taki napar musimy przecedzić.
Jak stosować napar? Możemy go pić do trzech razy dziennie po pół szklanki. Wskazanej dawki nie powinno się przekraczać. Pisaliśmy o naparze, który zwalcza infekcje. Podawaliśmy też przepis na napar, który wzmacnia mózg.
W razie wątpliwości warto skonsultować się z lekarzem.
Źródło: beszamel.se.pl