Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Show-biznes od kuchni > Gessler apeluje do wszystkich Polaków. Chodzi o inflację i ceny jedzenia

Gessler apeluje do wszystkich Polaków. Chodzi o inflację i ceny jedzenia

Gessler apeluje do Polaków
canva/cyano66; PAWEL SKRABA/East News

Magda Gessler odpowiedziała na kilka pytań związanych z bieżącą sytuacją w Polsce, W wywiadzie, którego udzieliła Wirtualnej Polsce, zdradziła między innymi, co jej zadaniem jest ważne, by robić tanie zakupy. Warto się zapoznać — mogą zaskoczyć.

Magda Gessler udzieliła wywiadu dziennikarzowi Wirtualnej Polski, w którym odpowiedziała na kilka pytań dotyczących wciąż wysokiej inflacji. Jakie były rady znanej restauratorki? Zaskoczeń w wypowiedziach nie brakuje.

Magda Gessler radzi, by zachować umiar i rozsądek

Znana z programu Kuchenne Rewolucje gwiazda w rozmowie z wp.pl podkreśla, że ważne są dwa aspekty — orientowanie się w bieżących wydarzeniach i rozsądne podchodzenie do tematu własnych potrzeb.

W pierwszej kwestii zwraca uwagę przede wszystkim na świadomość:

Nie można myśleć, że jesteśmy jednostką, jesteśmy społeczeństwem i należy rozmawiać z ludźmi, którzy na tę sytuację mają jakieś konkretne rozwiazania — mówi Gessler w wywiadzie dla portalu wp.pl.

Można się spodziewać, że restauratorka miała tu na myśli polityków czy aktywistów, gdyż dalej opowiadała dziennikarzowi o tym, że jej zdaniem ważne jest śledzenie bieżących wydarzeń w kraju i na świecie:

Trzeba zacząć słuchać i jednak mimo wszystko otwierać media i telewizję, nie zatykać uszu. [...] Wiadomości, które słyszymy codziennie, są dramatyczne i stajemy się coraz bardziej bezradni [...] W momencie, kiedy my udajemy, że się nic nie dzieje, korespondujemy w wirtualnym świecie, któregoś dnia się możemy obudzić się w sytuacji, w której nie będziemy mieli środków na zapłacenie naszej komórki.

Trudno się nie zgodzić, że ignorancja, którą tą wypowiedzią restauratorka poniekąd potępia, jest niebezpieczna. Nierzadko bowiem problemy, które są zostawiane bez rozwiązania, po prostu się kumulują. Jakie jednak praktyczne wskazówki możemy jej zdaniem wdrożyć już dziś?

Praktyczne wskazówki Magdy Gessler na temat zakupów

Gwiazda Kuchennych Rewolucji odpowiedzią na pytanie o porady dotyczące zakupów odpowiada prosto — trzeba ograniczyć jedzenie. Wyjaśnia, że chodzi jej bardziej o to, byśmy zadbali o jakość kupowanych produktów niż wprowadzenie specjalnej diety czy nawet głodówki. W rozmowie z WP mówi:

Trzeba jeść mniej i przede wszystkim jeść zdrowo, przestać kupować rzeczy, które błyszczą i zacząć kupować te, które są nam naprawdę potrzebne. [...] Przerażające jest to, co się reklamuje. [...] Czy naprawdę jest warte naszych pieniędzy? - pyta retorycznie Gessler, sama za chwilę sobie odpowiadając, że ważne jest, żebyśmy nie wpadali w pułapki, jakie zastawiają na nas producenci dóbr.

Swoją wypowiedzią uderza poniekąd w firmy, które — nastawione na własne zyski — oferują nam coraz to ciekawsze i bardziej wyszukane warianty znanych nam produktów. Nierzadko są to towary, które ze zdrowiem niewiele mają wspólnego.

Na koniec rozmowy celebrytka po raz kolejny wyraża swoją opinię, że warzywa polskie — zwłaszcza te sezonowe — są tanie, wskazując, że zimą warto sięgnąć po ziemniaki. Dodaje też, że warto wystrzegać się kur i sięgać po mięso z kaczki.

Jeżeli macie ochotę posłuchać jej rad, zerknijcie na nasze przepisy. Polecamy waszej uwadze zwłaszcza tanią i smaczną zapiekankę ziemniaczaną z warzywami oraz pyszną kaczkę pieczoną z jabłkami.

Magda Gessler o inflacji opowiada prosto
canva/Kaspars Grinvalds

MagdaArtykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: wp.pl