Smakosze.pl
GIS ma ważne ogłoszenie

allgord, Getty Images Signature

Partia popularnego napoju wycofana przez GIS

14 Marca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

GIS wydał pilne ostrzeżenie publiczne dotyczące popularnego napoju alkoholowego, który został wycofany ze sprzedaży. Okazało się, że istnieje możliwość zanieczyszczenia produktu odłamkami szkła. Jeśli jesteś w posiadaniu butelki z poniższej partii,

GIS dba o zdrowie i bezpieczeństwo polskich konsumentów. Na bieżąco badane jest wiele produktów pod kątem niebezpiecznych substancji czy błędnie opisanych składów. Tym razem ryzyko płynące ze spożycia wycofanego produktu, jest bardzo duże. 

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o obecności fragmentów szkła w popularnym napoju Seagram’s Gin. W związku z informacją otrzymaną od konsumenta firma Wyborowa S.A. postanowiła wycofać całą zanieczyszczoną partię ginu.

GIS ma ważny komunikat

GIS wielokrotnie informował wszystkich o możliwych zagrożeniach związanych ze spożyciem czy korzystaniem z produktów dostępnych w popularnych sklepach. Nie inaczej jest obecnie, ponieważ wypicie choćby niewielkiej ilości ginu z fragmentami szkła, może spowodować poważne komplikacje zdrowotne. 

Ostrzeżenie dotyczy ginu Seagram’s Gin w szklanej butelce o pojemności 0.7l i numerze partii: 21011371, który widoczny jest w dolnej części butelki, na etykiecie umieszczonej z tyłu opakowania. Producentem alkoholu jest firma Wyborowa S.A. z siedzibą przy  ul. Janikowskiej 23 61-070, w Poznaniu. 

Gdy firma Wyborowa S.A. otrzymała informacje od konsumenta, natychmiast przeprowadziła postępowanie, mające na celu wyjaśnienie okoliczności, w jakich szkło dostało się do zawartości butelki. W jego wyniku zadecydowano o pilnym wycofaniu produktu z rynku. 

Źródło: facebook.com/GISgovpl

Chcesz poznać więcej ciekawych wiadomości ze świata kulinariów? Sprawdź ten artykuł, w którym wyjawiamy, co oznacza biała piana w słoiku z miodem. W tym tekście z kolei zdradzamy sposoby na zrobienie krokietów tak, aby te nie pękały.

Jak czytamy na gov.pl, organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofania produktu. Co więcej, sam producent wystosował specjalne oświadczenie na swojej stronie internetowej, którego fragment możecie przeczytać poniżej: 

Działania prowadzące do zablokowania całej partii produktu mają charakter prewencyjny, ponieważ istnieje pewne ryzyko, że pojedyncze sztuki produktu (maksymalnie kilkanaście butelek z wycofanej ponad dwudziestotysięcznej partii) mogą zawierać fragmenty szkła a spożycie produktu z jego zawartością może zagrażać zdrowiu. Dlatego też w trosce o konsumentów, producent wycofuje z rynku całą partię o numerze: 21011371 - czytamy w oświadczeniu. 

Firma przekazuje również, że o konieczności bezwzględnego wstrzymania sprzedaży partii tego produktu, zostali poinformowani dystrybutorzy oraz odpowiednie instytucje. Choć szansa na posiadanie akurat skażonej butelki jest niewielka, ze względów bezpieczeństwa należy pod żadnym pozorem nie spożywać jej zawartości.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: gov.pl; live-pernod-ricard-hub-poland.pantheonsite.io; facebook.com/GISgovpl

Zapraszamy na nasz Instagram

Adam MoskalAutor

Redaktor serwisu Smakosze. Profesjonalnie kulinariami zajmuję się ponad półtora roku, lecz gotowaniem i pisaniem o jedzeniu interesuję się już od dzieciństwa. W swoich tekstach staram się zawrzeć najważniejsze informacje, które pozwalają ugotować przepyszne potrawy nawet laikom. To w kuchni zdobywam największe doświadczenie, tworząc dania z całego świata — od indyjskiego butter chicken, po polską pieczoną kaczkę z jabłkami. Wolny czas poświęcam na pływanie kajakiem po polskich jeziorach oraz odwiedzanie kolejnych ciekawych restauracji. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

kawa

Produkty

Kawa staje się coraz droższa, nie każdego będzie na nią stać

Czytaj więcej >

Produkty

Dlaczego warto jeść mandarynki?

Czytaj więcej >
Ogórki kiszone i konserwowe

Produkty

Ogórki kiszone czy konserwowe, które z nich są najzdrowsze?

Czytaj więcej >
ogórki w folii

Produkty

Dlaczego ogórki pakowane są w folię?

Czytaj więcej >
Mięsne podkładki chronią nasze zdrowie

Produkty

Do czego służą podkładki pod mięso?

Czytaj więcej >
 Kurkuma jest bardzo zdrowa

Produkty

Dlaczego warto regularnie jadać kurkumę?

Czytaj więcej >