GIS ma ważne ogłoszenie
allgord, Getty Images Signature

Partia popularnego napoju wycofana przez GIS

GIS wydał pilne ostrzeżenie publiczne dotyczące popularnego napoju alkoholowego, który został wycofany ze sprzedaży. Okazało się, że istnieje możliwość zanieczyszczenia produktu odłamkami szkła. Jeśli jesteś w posiadaniu butelki z poniższej partii, pod żadnym pozorem jej nie konsumuj.

GIS dba o zdrowie i bezpieczeństwo polskich konsumentów. Na bieżąco badane jest wiele produktów pod kątem niebezpiecznych substancji czy błędnie opisanych składów. Tym razem ryzyko płynące ze spożycia wycofanego produktu, jest bardzo duże.

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o obecności fragmentów szkła w popularnym napoju Seagram’s Gin. W związku z informacją otrzymaną od konsumenta firma Wyborowa S.A. postanowiła wycofać całą zanieczyszczoną partię ginu.

GIS ma ważny komunikat

GIS wielokrotnie informował wszystkich o możliwych zagrożeniach związanych ze spożyciem czy korzystaniem z produktów dostępnych w popularnych sklepach. Nie inaczej jest obecnie, ponieważ wypicie choćby niewielkiej ilości ginu z fragmentami szkła, może spowodować poważne komplikacje zdrowotne.

Ostrzeżenie dotyczy ginu Seagram’s Gin w szklanej butelce o pojemności 0.7l i numerze partii: 21011371, który widoczny jest w dolnej części butelki, na etykiecie umieszczonej z tyłu opakowania. Producentem alkoholu jest firma Wyborowa S.A. z siedzibą przy ul. Janikowskiej 23 61-070, w Poznaniu.

Co zrobić, gdy farsz na gołąbki jest suchy?Co zrobić, gdy farsz na gołąbki jest suchy?Czytaj dalej

Gdy firma Wyborowa S.A. otrzymała informacje od konsumenta, natychmiast przeprowadziła postępowanie, mające na celu wyjaśnienie okoliczności, w jakich szkło dostało się do zawartości butelki. W jego wyniku zadecydowano o pilnym wycofaniu produktu z rynku.

Ostrzeżenie publiczne GIS

Źródło: facebook.com/GISgovpl

Chcesz poznać więcej ciekawych wiadomości ze świata kulinariów? Sprawdź ten artykuł, w którym wyjawiamy, co oznacza biała piana w słoiku z miodem. W tym tekście z kolei zdradzamy sposoby na zrobienie krokietów tak, aby te nie pękały.

Jak czytamy na gov.pl, organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofania produktu.Co więcej, sam producent wystosował specjalne oświadczenie na swojej stronie internetowej, którego fragment możecie przeczytać poniżej:

Działania prowadzące do zablokowania całej partii produktu mają charakter prewencyjny, ponieważ istnieje pewne ryzyko, że pojedyncze sztuki produktu (maksymalnie kilkanaście butelek z wycofanej ponad dwudziestotysięcznej partii) mogą zawierać fragmenty szkła a spożycie produktu z jego zawartością może zagrażać zdrowiu. Dlatego też w trosce o konsumentów, producent wycofuje z rynku całą partię o numerze: 21011371 - czytamy w oświadczeniu.

Firma przekazuje również, że o konieczności bezwzględnego wstrzymania sprzedaży partii tego produktu, zostali poinformowani dystrybutorzy oraz odpowiednie instytucje. Choć szansa na posiadanie akurat skażonej butelki jest niewielka, ze względów bezpieczeństwa należy pod żadnym pozorem nie spożywać jej zawartości.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: gov.pl; live-pernod-ricard-hub-poland.pantheonsite.io; facebook.com/GISgovpl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł