Herbata ma wspaniałe działanie
marilyna, Getty Images

Niezwykłe zastosowanie torebek po herbacie

Herbata obecna jest praktycznie każdego wieczora na naszych stołach - uwielbiamy pić ją zwłaszcza do kolacji. Jeśli często korzystasz z herbaty w torebkach, nie wyrzucaj ich po zaparzeniu, ponieważ stanowią doskonały środek czystości. Wrzuć je więc do zlewu lub lodówki, a efekty przejdą twoje oczekiwania.

Herbata jest, według danych statystycznych, najczęściej pitym napojem na świecie - udało jej się prześcignąć nawet kawę. Dzięki temu praktycznie każdy człowiek na ziemi zna jej aromat, smak oraz właściwości. Polacy również są jej ogromnymi fanami.

Jak się okazuje, można wykorzystać ją nawet po zaparzeniu. Dlatego wyrzucane zużytych torebek jest błędem, ponieważ sprawdzą się one jako odświeżacze powietrza, surowiec do polerowania drewna, czy specyfik czyszczący, który znacznie ułatwia sprzątanie.

Herbata ułatwi mycie naczyń

Zlew po brzegi wypełniony jest brudnymi talerzami, miskami, kubkami i garnkami, a ty z niepokojem patrzysz na pracę, jaka czeka cię przy szorowaniu? Zamiast tego wrzuć wieczorem do zlewu kilka torebek po herbacie, a o poranku zabierz się za zmywanie.

Dzięki temu znacznie ułatwisz sobie wysiłek. Herbata zmiękczy brud i sprawi, że będzie odchodził z łatwością z naczyń. Co więcej, herbata pochłonie także ewentualne przykre zapachy, więc nawet podstarzałe resztki nie będą stanowiły żadnego wyzwania.

Przepis na wyjątkową jajecznicę z dodatkiem kukurydzyPrzepis na wyjątkową jajecznicę z dodatkiem kukurydzyCzytaj dalej

Herbata oczyszcza powietrze

Lodówka, szafka ze śmietnikiem czy okolice kociej kuwety - każde z tych miejsc ma tendencje do wydzielania nieprzyjemnych zapachów. Istnieje możliwość wykorzystania torebek po herbacie w taki sposób, aby pochłonąć cząsteczki odpowiadające za nieprzyjemny odór.

Chcesz poznać więcej ciekawych wiadomości ze świata kulinariów? Sprawdź ten artykuł, w którym przekazujemy doskonały sposób na domową zupę pomidorową, którą ugotujesz w szybkim tempie. W tym tekście z kolei zdradzamy najnowsze promocje w sklepach takich jak Biedronka i Lidl, na które warto zwrócić uwagę.

Należy umieścić kilka całkowicie wysuszonych torebek w niedalekiej odległości od źródła zapachu. Ta pochłonie je, ponieważ jest hydrofilowa - ma zdolność gromadzenia w sobie dużych ilości cząsteczek wody, a co za tym idzie, rozpuszczonych w niej związków zapachowych.

Torebki do polerowania drewna

Kredensy czy szafki pokrywają się grubą warstwą kurzu, a codzienne użytkowanie rysuje je, przez co nie wyglądają tak dobrze jak kiedyś. Wystarczy wysypać zawartość torebek po herbacie na uszkodzone lub zakurzone miejsce, a po chwili będzie jak nowe.

Należy natrzeć wilgotną ściereczką miejsce z herbatą - ta odda swoją barwę i sprawi, że rysy przestaną być widoczne. Co więcej kurz nie będzie tak łatwo przylegał, ponieważ przetarcie drewna herbatą delikatnie je impregnuje.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: o2.pl; domekiogrodek.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł