Pomidorówka z dodatkiem soku pomidorowego
Zupa pomidorowa bez wątpienia stanowi jeden z popularniejszych polskich przepisów. Danie to jest rozgrzewające i sycące, a pyszny smak pomidorów dodatkowo sprawia nam przyjemność, gdy możemy poczuć go w czasie zimnych dni. Sama Magda Gessler mówi, że jest to jej ulubiona zupa.
Jej ulubiona receptura, jak zdradza dla czasopisma "Przyjaciółka", jest mocno skomplikowana, a sam proces gotowania zajmuje mnóstwo czasu. Na szczęście Gessler wyjawiła również znacznie prostszą metodę na to danie - wystarczy ugotować je na soku pomidorowym, a z pewnością wyjdzie pysznie.
Zupa pomidorowa Magdy Gessler
Oszalałam na punkcie pomidorowej, ale robię ją specyficznie, bo na żeberkach cielęcych i z dużą ilością warzyw. Na kilogram żeberek daję dużego selera, cztery pory, osiem marchewek i sześć pietruszek, ćwierć kapusty włoskiej, pęczek pietruszki i koperku. Gotuję bardzo powoli, rosół jest intensywny i jednocześnie delikatny - mówi dla redakcji czasopisma "Przyjaciółka".
Następnie, co ciekawe, dodaje do niej sok z kiszonej kapusty, aby zakwasić zupę, a także pomidory podsmażone na maśle. Gessler nie zagęszcza dania śmietaną - dodaje niewielką ilość ubitej słodkiej śmietanki na wierzch wraz ze sporą garścią świeżego koperku.
Nie każdy jednak musi mieć tyle czasu co Gessler, dlatego nawet ona, przy braku wolnej chwili, rezygnuje z gotowania zupy w powyższy sposób. Zamiast tego robi prostą pomidorową na soku pomidorowym, na którą recepturę podajemy poniżej.
Chcesz poznać więcej ciekawych wiadomości ze świata kulinariów? Sprawdź ten artykuł, w którym przekazujemy doskonały sposób na domową białą kiełbasę do barszczu na święta. W tym tekście z kolei zdradzamy przepis na wyjątkową chrupiąca sałatkę warzywną z pieczonych warzyw.
Przepis na zupę pomidorową na soku pomidorowym
Składniki:
1 litr soku pomidorowego
1 l wody
włoszczyzna
żeberka wieprzowe
cebula
sól
pieprz
4 ząbki czosnku
ziele angielskie
liść laurowy
śmietana
natka pietruszki
Zacznij od przygotowania szybkiego rosołu. Wrzuć do wody żeberka i gotuj je przez godzinę. Następnie dodaj pokrojone i obrane warzywa z włoszczyzny, które należy gotować kolejną godzinę. Po tym czasie dodaj ziele angielskie, liść laurowy, sól oraz pieprz.
Do bulgocącego wywaru wrzuć zgniecione ząbki czosnku, opaloną cebulę i gotuj je przez 20 minut. Gdy zapach czosnku złagodnieje, odcedź bulion od stałych składników. Wyciągnij marchewkę i pokrój ją w niewielką kostkę. Dodaj ją do gotowej zupy.
Do wywaru wlej sok pomidorowy i doprowadź całość do wrzenia. Gotuj kilkanaście minut, aż zupa objętościowo zredukuje się. Podawaj z ryżem lub makaronem oraz łyżką śmietany. Warto posypać garścią świeżo posiekanej natki pietruszki dla świeżości i koloru. Smacznego.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Źródło: ofeminin.pl; kuchennerewolucje.tvn.pl