Ile gotuje się fasolka szparagowa?
Fasolka jest warzywem strączkowym, które najczęściej pojawia się w moim menu. Przygotowuję ją jako dodatek do głównych dań lub zdrową, niskokaloryczną kolację. Fasolkę szparagową można jednak łatwo przegotować i sprawić, że zamiast chrupiących, delikatnych strączków, uzyskamy nieestetyczną papkę. Sprawdź ile gotować fasolkę szparagową, aby uzyskać najlepszy smak i nie zmienić struktury warzywa.
Fasolka szparagowa to wyjątkowo smaczny dodatek do dań mięsnych i wegetariańskich. Strączki są bardzo sycące, ale mało kaloryczne, dlatego też możesz je również przygotować na lunch, przekąskę lub kolację.
Fasolkę możesz przygotować na wiele sposobów, jednak szczególnie polecam fasolkę szparagową z czosnkiem . Delikatne, chrupiące strączki doskonale komponują się z ostrością i aromatem podsmażonego czosnku.
Przed ugotowaniem musisz odpowiednio przygotować fasolkę. Strączki dokładnie obierz, aby były pozbawione twardych końcówek i włókien. Fasolka przygotowana al dente zachowuje wszystkie składniki odżywcze i jest najsmaczniejsza.
Aby zatrzymać proces gotowania, odcedź strączki i przelej je pod bieżącą, zimną wodą. Zabieg ten musi trwać kilka sekund, aby fasola wciąż była ciepła.
Ile gotuje się fasolka szparagowa?
Młoda fasolka szparagowa, kupiona w sezonie wymaga od 5 do 15 minut gotowania. Zielona i starsza fasolka szparagowa, aby uzyskać odpowiednią miękkość, musi być gotowana od 15 do 20 minut. Przeciągnięcie gotowania sprawi, że fasolka będzie bardzo miękka i straci swoją strukturę.
Fasolkę zawsze gotuj, zachowując następujące proporcje: na 2 l wody wsyp łyżeczkę soli, łyżeczkę białego cukru i wsyp 500 g strączków, dzięki czemu strączki odpowiednio się ugotują i będą doskonale doprawione.
Smacznego.