Smakosze.pl
lody

canva/Kwangmoozaa

Ile kosztuje gałka lodów na polskim morzem?

18 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Dec

Udostępnij:

Ceny nad polskim morzem nie od dziś budzą ogromne emocje. Okazuje się, że wysokie ceny zapłacimy nie tylko za obiady w nadmorskich restauracjach, ale również za gałkę loda. Rok temu kosztowała ona 4,50, teraz cena poszła w górę.

Wakacje nad morzem nie od dziś wiążą się za sporymi kosztami. Drożyzna dotyka nie tylko dania obiadowe, ale również popularne przekąski takie jak lody, bez których ciężko wyobrazić sobie wakacyjny wypoczynek. Ile musimy za nie zapłacić?

Ceny lodów poszły w górę

Wybierasz się nad polskie morze? Niestety musisz liczyć się z wyższymi kosztami. Jedna gałka kosztuje już prawie 6 złotych, co zaskakuje samych ekspertów. Czym jest spowodowana nagła podwyżka cen?

Planujących urlopy nad morzem może czekać niemiła niespodzianka. Pobyty w hotelach i pensjonatach są o wiele droższe niż rok temu. Dochodzą do tego ceny w lokalnych restauracjach i kawiarniach. Wszystko wskazuje na to, że przedsiębiorcy, którzy przetrwali trudy pandemii będą chcieli zachęcić klientów przede wszystkim jakością oraz doskonałą obsługą.

Na wysokość cen w lokalach ma również wpływ wysokość cen składników, a przede wszystkim sezonowych owoców i warzyw, które w tym roku biją niemal rekordy. Za sam koszyk truskawek musimy zapłacić kilkadziesiąt złotych. Właściciele lokali gastronomicznych liczą jednak, że stęsknieni klienci będą chętnie korzystać z oferty gastronomicznej. Tym bardziej, że sami borykają się z licznymi problemami.

Problemy branży gastronomicznej

Niestety ostatni czas nie był łaskawy dla polskiej gastronomii. Miała być ona zamknięta jedynie na kilka tygodni, ostatecznie nie funkcjonowała prawie pół roku. Wielu restauratorów z trudem wiązało koniec z końcem.

Obecnie problemem dla branży jest brak rąk do pracy. Wielu kucharzy, barmanów i baristów zdecydowało się zmienić branżę i poszukać pracy w zupełnie innym obszarze. Obecnie ogłoszenia o tego typu pracę biją wszelkie rekordy popularności.

Wszystko wskazuje jednak, że kryzys w branży ma szansę być szybko zażegnany. Polacy z entuzjazmem podeszli do otwartych ogródków restauracyjnych. Nie zraziły ich do tego nawet wyższe ceny wielu potraw.

Nie ma wątpliwości, że ruch w restauracjach wpłynie również na zainteresowanie pracą w tej branży. Będziemy trzymać rękę na pulsie i na bieżąco informować o ważnych wydarzeniach z "życia" tej branży.

Polecamy nasze pozostałe teksty. Niedawno pisaliśmy m.in. o wyjątkowej majowej akcji Biedronki. Tekst znajdziecie w tym artykule.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: inn poland

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Plastikowe opakowania

Produkty

Od 1 lipca ze sklepów znikają plastikowe opakowania

Czytaj więcej >
1000-letnie jajo kury

Produkty

Niesamowite, 1000-letnie jajko znalezione w Izraelu

Czytaj więcej >
Zdrowe jedzenie dla dzieci

Produkty

Rząd obniża stawki dla dostawców. Zdrowa żywność w szkołach pod znakiem zapytania

Czytaj więcej >

Produkty

Dlaczego warto skusić się na flądrę bałtycką?

Czytaj więcej >
Kobieta pracująca na zbiorze truskawek

Produkty

Podwyżki płac dla zbierających truskawki

Czytaj więcej >

Produkty

Najniższa cena truskawek w sezonie, tylko jeden warunek

Czytaj więcej >