Smakosze.pl
Market z Anglii wycofuje polskie produkty

canva/ juliedeshaies

Brytyjski market wycofuje polskie produkty

18 Maja 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Market w Wielkiej Brytanii podjął decyzję o wycofywaniu polskich produktów spożywczych ze sprzedaży. Chodzi o batoniki Nutella B-ready oraz "6 Iced Buns, które zostały wyprodukowane w Polsce. Powodem jest brak wypisania niektórych alergenów na brytyjskiej wersji etykiety.

Brytyjska sieć marketów Morrisons jest bardzo znanym i lubianym przez Brytyjczyków miejscem. Jej historia sięga roku 1899, założył ją wtedy w Bradford William Morrison. Obecnie, supermarkety tej sieci znajdują się na 4 miejscu pod względem wielkości. 

Firma Morrisons umieściła na swojej stronie internetowej ostrzeżenie dotyczące produktów spożywczych, które wyprodukowane zostały w Polsce. Niestety polskie produkty nie mają opisanych wszystkich alergenów na opakowaniu.

Brytyjski supermarket wycofuje produkty z Polski

Dokładniej chodzi o batoniki Nutella B-ready pakowane po 6 sztuk oraz opakowania biszkoptów z lukrowaną polewą o wielu smakach i posypką. W obu przypadkach alergeny zostały wypisane na etykiecie w języku polskim, lecz pominięte są w języku angielskim. 

Batoniki Nutella B-ready, na etykiecie w języku polskim, mają wymienione alergeny pochodzące od pszenicy, jęczmienia, orzechów laskowych, mleka i soi. Niestety, producent zapomniał dopisać te same alergeny na angielskiej wersji opakowania. 

Brak wypisanych alergenów w języku angielskim, który jest głównym i urzędowym językiem w Wielkiej Brytanii, stwarza bardzo duże ryzyko zdrowotne. Każdy, kto ma alergię na powyższe składniki, może doznać ciężkiej reakcji alergicznej. 

Na naszej stronie zamieściliśmy mnóstwo informacji kulinarnych, które mogą przypaść tobie do gustu. Przeczytaj ten artykuł, w którym przekazujemy wieści o straszliwym odkryciu w popularnych przyprawach. W tym tekście  zdradzamy najlepszy przepis na pyszne cebulowe kule faszerowane mięsem - idealna grillowa przekąska. 

Ciasteczka z mlekiem

Ciasteczka "6 Iced Buns" z lukrową polewą w kilku smakach również są obecnie wycofywane z powodu braku wypisania alergenu na etykiecie. Tym razem chodzi o mleko, które zawiera laktozę - cukier, na który miliony ludzi mają nietolerancję.

Źródło: filipfoto, Getty Images

Prosimy, by nie jeść tego produktu i zwrócić go do najbliższego sklepu w celu uzyskania pełnego zwrotu kosztów. Nie potrzebujesz paragonu. Problem ten nie dotyczy innych produktów. Przepraszamy za niedogodności, jakie może to spowodować i zapewniamy klientów o naszym nieustannym zaangażowaniu w zapewnienie najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa produktów - napisano w oświadczeniu sklepu.

Jak widać, wycofywaniu nie podlegają wszystkie powyższe produkty, a jedynie te, które mają naklejoną polską etykietę. Anglicy i Polacy w Anglii ciągle mogą cieszyć się smakiem tych wspaniałych słodyczy.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: o2.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Warzywa w końcu staniały

Produkty

Ceny warzyw na bazarach spadają

Czytaj więcej >
banan

Produkty

Czy można jeść banany z czerwonymi liniami w środku?

Czytaj więcej >

Produkty

Ceny lodów nie przestają szybować

Czytaj więcej >
Oszustwo na cebulę

Produkty

Nieudane oszustwo "na cebulę"

Czytaj więcej >

Produkty

Ogromne zmiany we wszystkich produktach. Unia Europejska już zdecydowała

Czytaj więcej >

Produkty

Niskie ceny sprzętów i akcesoriów kuchennych w Biedronce

Czytaj więcej >