Smakosze.pl
Muszki owocówki na cytrynie

canva.com/Drbouz, Getty Images Signature

Jak pozbyć się muszek owocówek?

11 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Muszki owocówki potrafią nieźle uprzykrzyć życie - wystarczy latem zostawić przekrojony na pół owoc, a po kilku godzinach lata ich cała chmara. Wystarczy użyć jednak wina, aby sobie z nimi poradzić. Należy w tym celu zostawić odrobinę płynu w butelce, do której wpadną spragnione muszki.

Muszki owocówki uwielbiają kuchnie, w których mogą znaleźć przejrzałe lub gnijące owoce. Słodki zapach wabi je, aby złożyły w miąższu swoje jaja. Dlatego tak ważne jest zachowanie czystości w swoich produktach spożywczych.

Czasem jednak zdarza się, że zapomnimy przed wyjazdem wyrzucić kilku jabłek czy brzoskwiń, a po powrocie od samego wejścia oblatują nas dziesiątki tych małych, nieznośnych owadów.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Sposób na muszki owocówki

Na szczęście wcale nie musimy się poddawać i korzystać z chemicznych środków owadobójczych. Znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest najzwyklejsza butelka wina.

Aby zastosować ją jako pułapkę, w jej wnętrzu powinno zostać kilka łyków niedopitego płynu. Następnie stawia się otwartą butelkę w miejscu, gdzie muszek jest najwięcej. Wąska szyjka uniemożliwi im wylatywanie, a wino skusi zapachem.

Ocet pomidorowy w przygotowaniu

Jak przygotować domowy ocet z pomidorów?

CZYTAJ DALEJ

Chcesz poznać więcej kulinarnych ciekawostek? Sprawdź nasze inne newsy, w których zdradzamy mnóstwo smacznych informacji. W tym artykule opisujemy najlepszy sposób na przechowywanie surowych ryb. Ten tekst poświęcony został metodzie na usunięcie gorzkiego smaku ze smażonej wątróbki.

Pułapka na muszki

Inna metoda polega na sporządzeniu pułapki, z której muszki nie będą mogły uciec. Potrzebne będą do niej: ocet jabłkowy, płyn do naczyń, folia spożywcza oraz niewielka miseczka.

Do miski wlej płyn do naczyń oraz ocet jabłkowy. Wymieszaj je, aż płyn rozpuści się w occie. Górę miski zakryj kilkoma warstwami folii spożywczej i nakłuj ją w kilku miejscach.

Taką pułapkę, podobnie jak butelkę z winem, postaw w miejscu największego zagęszczenia owadów. Po kilku godzinach możesz wymienić płyn, aby zachować najwyższą wydajność.

Banan z muszkami

Źródło: canva.com/PaulinaKon, Getty Images

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: newsy.gotujmy.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Adam Moskal

Redaktor portalu Smakosze.pl. Pasję do gotowania rozpalił w nim Makłowicz. Swoje życie postanowił poświęcić kulinariom i dziennikarstwu. Pracował na wielu stanowiskach gastronomicznych. Prywatnie fan muzyki folkowej oraz sportów rowerowych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

flaki

Porady

Jak ugotować flaki, żeby nie wyszły gorzkie?

Czytaj więcej >
czosnek

Porady

Prosty sposób na uprawę zimowego czosnku

Czytaj więcej >
zielona dynia

Porady

Jak wykorzystać w kuchni zieloną dynię?

Czytaj więcej >
grzyby

Porady

Jak błyskawicznie oczyścić grzyby z piasku?

Czytaj więcej >

Porady

Jak sparzyć kapustę na gołąbki bez wody?

Czytaj więcej >

Porady

Dlaczego warto iść na grzyby o świcie?

Czytaj więcej >