Masz dosyć zapachu ryby w całym domu? Mistrzowie kuchni smażą ją bez nieprzyjemnych aromatów
Czy wiecie, jak smażyć rybę bez nieprzyjemnego zapachu rozchodzącego się po całej kuchni? Proste kulinarne sztuczki sprawią, że uchronicie się przed koniecznością wietrzenia mieszkania. Warto spróbować — są wysoce skuteczne.
Jeśli smażenie ryb na wigilijną kolację kojarzy wam się z nieprzyjemną wonią rozchodzącą się po całym domu, tym razem będziecie mogli uniknąć niepożądanej sytuacji. Przedstawiamy kilak prostych sposobów na przyrządzenie jej w przyjemnej atmosferze. Są niezawodne.
Jak smażyć rybę bez nieprzyjemnego zapachu?
Najprostszym sposobem na ograniczenie rozprzestrzeniania się zapachu ryby jest włączenie okapu lub otworzenie okna kuchennego na czas smażenia. Można jednak również wspomóc się kilkoma produktami spożywczymi, które dodatkowo zneutralizują pojawiające się wonie.
Sposobów ich wykorzystania jest kilka. Jena z opcji jest zanurzenie oczyszczonego, świeżego filetu w mleku. Nabiał jest świetnym pochłaniaczem zapachów i już 30 minut znacznie zmniejszy intensywność rybnego zapachu. Jeśli mamy czas, możemy moczenie wydłużyć do nawet 2 godzin. Wpłynie ono dobrze także na walory smakowe produktu.
Rybę dobrze jest także potraktować sobkiem z cytryny. Będzie miała dużo świeższy i delikatniejszy zapach, a przy okazji zawarte w niej drobne ości staną się mniej wyczuwalne. W cytrynowym soku także marynujemy przez 1-2 godziny.
Korzystając z obu opisanych wyżej metod, możemy także dodatkowo posiłkować się cebulą. Dodana do mleka czy soku z cytryny także zamaskuje niepożądaną woń, nadając mięsu jednocześnie smaku. Równie dobrze w tej roli sprawdzą się suszone zioła.
Co jeszcze zrobić, by smażenie było mniej uciążliwe?
Zapach, który pojawił się podczas smażenia ryby, można zniwelować, przygotowując aromatyczną mieszankę z dodatkiem goździków. 3 sztuki przyprawy wraz ze szklanką wody i 2-3 łyżkami octu gotowane na niewielkim ogniu przez kilka minut zadziałają jak odświeżacz powietrza.
Wodą z octem lub sokiem z cytryny warto także przetrzeć używane do przygotowania ryby sprzęty. Szczególnie starannie powinniśmy umyć drewnianą deskę do krojenia. Resztki surowego produktu mogą nie tylko brzydko pachnieć, ale też pozostawać w materiale, z którego jest wykonana i psuć się.
Na naszej stronie znajdziecie sprawdzone przepisy na pyszne świąteczne ryby. Szczególnie polecamy wybornego śledzia w curry . Być może skusi was również aromatyczna ryba po grecku przygotowana przez Magdę Gessler.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
Jak zrobić wilgotny keks? Najlepsze kucharki zawsze pamiętają o 1 dodatku
-
Zapomnij o lepieniu uszek. Jest znacznie lepszy patent. Nigdy nie zrobisz inaczej
-
Czy neo-angin działa antyseptycznie i łagodzi ból gardła? - Reklama