Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Jak wybrać dobrą białą kiełbasę? Bosacka zwraca uwagę na 2 kwestie
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 24.03.2023 17:31

Jak wybrać dobrą białą kiełbasę? Bosacka zwraca uwagę na 2 kwestie

biała kiełbasa surowa, czy parzona?
Screen z filmu pochodzi z profilu katarzyna_bosacka na TikToku

Katarzyna Bosacka wyjaśniła, czym różni się kiełbasa biała surowa od parzonej. Powiedziała, jaki mają skład i datę ważności. Wytłumaczyła również, dlaczego kiełbasa surowa jest o wiele lepszym wyborem na Wielkanoc.

Bosacka porównała białą kiełbasę surową i parzoną

Biała kiełbasa jest niezbędnym produktem spożywczym podczas przygotowywania wielkanocnych potraw. Żurek, barszcz biały, kiełbasa gotowana, smażona, pieczona. Produkt w każdym daniu smakuje wyśmienicie.

Niestety coraz trudniej znaleźć naprawdę dobrą, białą kiełbasę. Producenci żywności do praktycznie każdego już produktu spożywczego dodają konserwanty, ulepszacze i wzmacniacze smaku. Katarzyna Bosacka porównała skład surowej i parzonej kiełbasy. Jej zdaniem wybór jest oczywisty.

Bosacka prowadzi kanały na YouTube, TikToku i innych portalach społecznościowych. Zamieszcza posty i krótkie filmiki, w których pokazuje, które produkty są zdrowe, a których lepiej unikać. Niedawno wzięła pod lupę białą kiełbasę. Zdjęcie wykorzystane w artykule pochodzi z kanału katarzyna_bosacka na TikToku.

Bez śmietany i zbędnych kalorii. Aksamitna pomidorówka babci Uli nie ma sobie równych

Jak kupić dobrą kiełbasę białą?

Katarzyna Bosacka radzi, abyśmy przy wyborze białej kiełbasy zwrócili uwagę na dwie kwestie: czy kiełbasa jest parzona, czy surowa oraz jaki ma skład. Kiełbasa parzona jest produktem przetworzonym, w składzie którego znajdziemy konserwanty i wzmacniacze smaku. Taka kiełbasa, ze względu na chemiczne substancje, będzie miała o wiele dłuższą datę przydatności do spożycia.

Biała kiełbasa surowa jest natomiast produktem nieprzetworzonym. Ma prosty skład i nie zawiera konserwantów. Kiełbasa surowa ma krótką datę ważności, właśnie ze względu na brak chemii. 

Bosacka wyjaśnia, jaki skład powinna mieć biała kiełbasa

Przy wyborze białej kiełbasy, zawsze zwracajmy uwagę na skład. Bosacka tłumaczy, że dobra kiełbasa zawiera tylko mięso wieprzowe, czosnek, wodę, majeranek i sól. To wszystkie składniki, które są potrzebne do jej produkcji.

Bosacka tłumaczy również, że im mniej składników umieszczonych na etykiecie produktu spożywczego, tym lepiej. Zawsze zwracajmy uwagę na skład. Kupujmy mądrze i zdrowo.

Kupujesz dziecku jajka cukrowe na Wielkanoc? Bosacka zdradziła, dlaczego żadne dziecko nie powinno ich jeść. Katarzyna Bosacka sprawdziła także etykietę popularnego jogurtu. Ma apel do wszystkich.

@katarzyna_bosacka 🐣Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami dlatego tą rolką zaczynam cykl dotyczący zakupów na Święta 🤗 Jakie produkty wybierać, żeby było zdrowo i mieściło się to w naszym budżecie? 🧐 👉🏼Dziś na tapet biorę białą kiełbasę, czym się kierować podczas zakupów? 💁🏼‍♀️ A u Was jaka kiełbasa gości na wielkanocnym stole? 😊🐣 #kielbasa #bialakielbasa #wielkanoc #swieta #zurek #zurekwielkanocny #swieconka #zakupywielkanocne #madrezakupy #zakupy #jakkupowackielbase #swiadomykonsument #wiemcojem ♬ Motivation & Inspiration - DM Production