Smakosze.pl
Kinder niespodzianka ma charakterystyczny środek

Flickr / CC 2.0

Dlaczego środek Kinder Niespodzianki ma żółty kolor?

15 Marca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Kinder Niespodzianka zajmuje szczególne miejsce pośród łakoci. Popularny produkt jest dostępny niemal na całym świecie. Dzieci już od blisko czterdziestu lat mogą raczyć się tym specjałem. Okazuje się, że wnętrze, w którym ukryta jest

Nie da się ukryć, że Kinder Niespodzianka sprawiła radość wielu pociechom. Czekolada w takiej formie została wymyślona w 1974 roku. Od tamtego czasu forma i opakowanie jajka jest niemal taka sama. Dotyczy to również wnętrza.

Kinder Niespodzianka skrywa pewne sekrety

Kinder Niespodzianka jest dostępna w niemal każdym sklepie. Dawniej produkt ten wzbudzał ogromne emocje wśród najmłodszych. Wszakże oprócz łakoci dostawały wówczas również zabawkę. Kinder Niespodzianka może zaskoczyć niejednego smakosza.

Wiele osób zastanawia się, dlaczego kapsułka w jajku ma żółty kolor. Niektórzy mogliby podejrzewać, że Kinder Niespodzianka zawdzięcza takowe wnętrze wymogom bezpieczeństwa, które miałyby zapobiegać połknięciu przez dzieci niewielkiego elementu.  

Powyższą tezę uzasadniałby fakt, że Kinder Niespodzianka nie jest sprzedawana w Stanach Zjednoczonych, właśnie z uwagi na tamtejsze regulacje dotyczące umieszczania w jedzeniu przedmiotów niezdatnych do spożycia. Prawda jest jednak o wiele bardziej prozaiczna. 

Okazuje się, że kapsułka ma imitować żółtko prawdziwego jajka. Kinder Niespodzianka zaskakuje nie tylko zabawkami. Warto dowiedzieć się trochę więcej o historii tego uwielbianego smakołyku. Zwłaszcza że jest ona powiązana z Wielkanocą, która jest tuż, tuż.  

(Canva.com / alexsfoto)

Skąd wzięła się Kinder Niespodzianka?

Kinder Niespodzianka została wprowadzona do sprzedaży przez koncern Ferrero, który pochodzi z Włoch. Właśnie w tym kraju jedną z wielkanocnych tradycji jest wręczanie pysznych czekoladowych jajek. Są one o wiele większe od tych, które możemy dostać również w Polskich sklepach.

Każda Kinder Niespodzianka w swoim wnętrzu skrywa zabawkę. Zgodnie z informacjami opublikowanymi na stronie producenta, co roku powstawało 100 nowych wzorów. Zabawki były ręcznie modelowane i malowane.

Warto zauważyć, że zabawki przygotowywali również zewnętrzni projektanci. Zaliczał się do nich między innymi francuski artysta André Roche. Nie bez powodu Kinder Niespodzianka dawała dzieciom tyle radości.

Kinder Niespodzianka jest zrobiona z wyjątkowo pysznej mlecznej czekolady, która jest bardzo słodka. W związku z tym lepiej nie sięgać po nią codziennie. Niektórych produktów powinno się unikać po czterdziestym roku życia. Jednak od czasu do czasu warto przygotować samodzielnie jakieś łakocie. Aromatyczna wersja szarlotki zachwyci domowników

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Kinder.com; Wikipedia

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >