Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Korzystasz z kas samoobsługowych w Biedronce? Naciśniesz ten przycisk i zapłacisz więcej za zakupy

Korzystasz z kas samoobsługowych w Biedronce? Naciśniesz ten przycisk i zapłacisz więcej za zakupy

kasy samoobsługowe
Wikipedia, East News/Marek Bazak

Kasy samoobsługowe powstały z myślą o tym, by klientom ułatwić życie i skrócić kolejki do tradycyjnych kas. Szybsze płacenie za kupione produkty i większa samodzielność mają być atutem. Jednak naciśnięcie pewnego przycisku na kasie samoobsługowej, może sprawić, że zapłacisz więcej za zakupy w Biedronce. 

Uwaga na kasy samoobsługowe w Biedronce

Biedronka przeżywa oblężenie klientów, bo święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Popularna sieć dyskontów oferuje rozmaite promocje, atrakcyjne oferty sprzedaży produktów, którymi kusi klientów. Wiadomo, że chodzi o to, by kupić jak najwięcej i tym samym w sklepie zostawić niezłą sumkę pieniędzy. Sprzedaż ma być wysoka.

Czasem nieświadomi klienci korzystają z ofert, które tak naprawdę nie są atrakcyjne. Mają one tylko na celu zwiększenie sprzedaży i zysk sieci handlowej. Te same mechanizmy są wykorzystywane podczas kasowania produktów na kasach samoobsługowych. Pośpiech i nieuwaga mogą sprawić, że przeoczymy ważny szczegół. Może to nas słono kosztować. 

kasa samoobsługowa
Canva/mtreasure
Te śledzie to najlepszy wybór z polskich sklepów. Wielki test Smakoszy

Co z wagą kasowanych produktów?

Chodzi o wagę kasowanych produktów na kasach samoobsługowych. Jeśli urządzenie jest źle ustawione, to niestety zapłacimy więcej. Co możemy z tym fantem zrobić? Musimy wiedzieć, gdzie znajduje się, że przycisk tary na kasie samoobsługowej w Biedronce. Zdarza się, że jest ona źle ustawiona. 

Dla klientów Biedronki to zła informacja. Oznacza, że produkty mogą być potraktowane jako cięższe, niż są w rzeczywistości. Tym samym cena, którą zapłacimy, będzie wyższa. Warto wiedzieć, że przycisk tary znajduje się po prawej stronie kas samoobsługowych, poniżej monitora. Nie jest on wyeksponowany i łatwo go pominąć. 

Zwróć uwagę na przycisk tary

Korzystanie z przycisku tary powinno być standardową czynnością przed zważeniem poszczególnych produktów. Tym samym pozwoli to na uniknięcia pomyłek i zaoszczędzeniu pieniędzy. Gdy będziemy kasować produkty na kasie samoobsługowej, zwróćmy na to uwagę. Produkty zostaną poprawnie zważone, a cena będzie adekwatna do ich wagi.

Pierwsze kasy samoobsługowe pojawiły się już w 2017 roku. Zwykle w każdym sklepie znajdziemy 3-4 takie kasy. Rekordzistą pod względem kas jest sklep Biedronki w Białymstoku. Tam zainstalowano aż 8 tego typu kas. Pisaliśmy o promocji w Biedronce, która zdenerwowała klientów. Informowaliśmy też o świątecznych promocjach na cytrusy w Biedronce i Lidlu. 

kasa samoobsługowa
Canva/mtreasure

Źródło: eska.pl