Z 1 słoika powideł gotuję garnek zupy powidłowej. Na święta to zawsze hit w moim domu
Zupa grzybowa czy barszcz czerwony zwykle goszczą w wielu domach na wigilijnych stołach. Jednak u mnie robi się zupę powidłową. Stała się już kulinarnym hitem, dlatego polecam przepis na zupę z 1 słoika powideł i kilkoma dodatkami.
Zupa z 1 słoika powideł na Wigilię
Za kilka tygodni zasiądziemy do kolacji wigilijnej. Na stole znajdziemy prawdziwe świąteczne rarytasy. W wielu domach rodziny będą się zajadały barszczem czerwonym i zupą grzybową. To właśnie od nich zaczynamy świętowanie i rodzinną kolację.
Jednak u mnie w domu jest nieco inaczej. Na wigilijny stół trafia zupa powidłowa. Wywodzi się z klasztornej kuchni i należy już do klasyki kuchni polskiej. Jednak wielu osobom wciąż może być nieznana. Warto skosztować zupy powidłowej, dlatego polecam ten przepis.
Nigdy nie dodawaj tego do bigosu. Przez ten składnik świąteczny przysmak będzie do niczegoJak ugotować zupę powidłową?
Składniki:
- 200 g powideł śliwkowych
- 3 łyżki cukru
- 1 łyżka mąki ziemniaczanej
- ½ łyżeczki cynamonu
- ¼ łyżeczki soli
- 4 goździki
- ½ szklanki śmietany 18%
Przygotowanie zupy powidłowej zaczynamy od wlania powideł do garnka, dolania 4 szklanek wody, dodania goździków, cukru i cynamonu. Składniki mieszamy i gotujemy 20 minut. Następnie przecieramy przez sito, ale możemy też zupę zmiksować.
Następnie do 4 łyżek wody dodajemy mąkę ziemniaczaną, mieszamy i dolewamy do zupy. Następnie doprowadzamy do wrzenia i kilkakrotnie mieszamy. Na koniec dodajemy śmietanę i ponownie mieszamy. Zupę powidłową podajemy z drobnym makaronem.
Zupa powidłowa, czyli smak tradycji
Zupa powidłowa ma wyjątkowy smak i jest delikatnie słodka. Można wyczuć w niej korzenne nuty. Wyjątkowo dobrze smakuje z makaronem i co roku gości w Wigilię na moim świątecznym stole. Słoik powideł śliwkowych w zupełności wystarczy, by przygotować tę smaczną zupę.
Receptura na tę postną zupę jest bardzo prosta. Gotowanie zupy powidłowej nie zajmie dużo czasu. Ta zupa stała się już tradycyjnym wigilijnym daniem, którym zajada się cała rodzina. 24 grudnia znów będziemy ją jeść. Informowaliśmy o tym, jaka jest najbardziej oryginalna zupa wilgilijna. Radziliśmy też, jak ugotować czerwony barszcz zabielany.