Smakosze.pl
Lidl przygotował niespodziankę

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News, canva/macniak

Już od jutra zrobisz obiad z Lidlem za 2,90 zł, mamy niezwykły przepis

3 Lutego 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Lidl postanowił zaskoczyć swoich klientów kolejną promocją, która pozwala przygotować obiad za 2,90 zł na osobę. Niemiecka sieć sklepów zaprezentowała wyjątkowo tanie produkty, które pozwalają przygotować pyszny i zdrowy ros&oa

Lidl jest jedną z sieci, która w swojej ofercie ma wiele produktów wyjątkowo niskich cenach. Niemiecki dyskont konkuruje z Biedronką, która także potrafi sprawić, że klienci tłumnie szturmują jej sklepy. Od jutra w Lidlu można jednak zakupić składniki na rosół, który kosztuje tylko 2,90 zł za osobę. 

Dobry rosół jest obecnie kluczowym posiłkiem - jego zdolności rozgrzewające i sycące są na wagę złotka, gdy za oknem jest szaro, zimno i nieprzyjemnie. Nie ma bowiem nic lepszego, niż miska gorącej zupy z idealnie ugotowanym makaronem. 

Obiad za 2,90 zł z marketem Lidl

Wiele osób nie może oprzeć się wizji spożycia miski rosołu za tak niewielkie pieniądze. Warto przy okazji zaznaczyć, że pomimo niskiej ceny, produkty są świetnej jakości, a ich wartości odżywcze nie mogą zostać pobite. Co potrzeba do sporządzenia tak wyjątkowego rosołu? 

Przede wszystkim należy kupić porcję rosołową z kaczki w cenie 3,99 zł za kilogram. Taka ilość mięsa z pewnością wystarczy do ugotowania esencjonalnego wywaru - kaczka jest w końcu o wiele bardziej aromatyczna od zwykłego kurczaka.

Drugim ważnym składnikiem jest włoszczyzna, czyli zestaw warzyw do rosołu. Za 750 gramową porcję należy zapłacić kolejne 3,99 zł. Warto dodać, że warzywa we włoszczyźnie pochodzą z Polski, więc kupując ją, dodatkowo wspieramy naszą gospodarkę. 

Aby doprawić zupę, można kupić ziele angielskie w cenie 0,79 zł, liście laurowe za 0,99 zł oraz pieprz czarny w ziarnach za 0,89 zł. Taka mieszanka przypraw wypełni doskonałym aromatem cały dom, a wywar przejdzie klasycznym smakiem. Do pełni szczęścia wystarczy zagotować makaron krajankę za 0,95 zł o wadze 250 gramów. 

Masz ochotę na więcej ciekawych tekstów o tematyce kulinarnej? Sprawdź ten artykuł, w którym wyjawiamy tajniki przygotowania kultowego śniadaniowego dania. W tym tekście opisujemy niebywałe działanie liści laurowych pod postacią naparu. 

Nie tylko rosół

Na drugie danie można ugotować kotlety mielone, ponieważ w Lidlu mięso mielone wieprzowe kosztować będzie jedynie 4,99 zł za pół kilogramowe opakowanie. Trzeba jednak spełnić jeden warunek - taka cena obowiązuje przy zakupie 3 sztuk. 

Na deser polecamy zakupienie pączków, które idealnie wypełniają karnawałowe popołudnia. Donut z cukrem kosztować będzie tylko 0,99 zł, a wedlowski pączek nadziewany kremem czekoladowym tylko 2,49 zł. Więcej produktów dostępnych jest w gazetce Lidla, którą sprawdzić można na oficjalnej stronie internetowej sklepu. 

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: lidl.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Sanepid wycofuje popularny produkt

Produkty

Popularny produkt wycofany przez sanepid

Czytaj więcej >
Czereśnie

Produkty

Bardzo wysokie ceny czereśni

Czytaj więcej >
Śledzie z Bałtyku mogą być szkodliwe

Produkty

Czy bałtyckie śledzie są zdrowe?

Czytaj więcej >
Pomidory i kwestia śniadania

Produkty

Dlaczego lepiej nie jeść pomidorów na śniadanie?

Czytaj więcej >
lody

Produkty

Ile kosztuje gałka lodów na polskim morzem?

Czytaj więcej >
Market z Anglii wycofuje polskie produkty

Produkty

Brytyjski market wycofuje polskie produkty

Czytaj więcej >