Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Lidl rozdaje masło po 2,49 zł za sztukę. Do tego ponad 10 okazji na Dzień Nauczyciela
Adam Moskal
Adam Moskal 12.10.2026 15:55

Lidl rozdaje masło po 2,49 zł za sztukę. Do tego ponad 10 okazji na Dzień Nauczyciela

Lidl rozdaje masło po 2,49 zł za sztukę. Do tego ponad 10 okazji na Dzień Nauczyciela
Fot. Best smile studio / Shutterstock.com

W Lidlu ruszyła promocja, która zainteresuje każdego, kto robi zakupy z głową. Dziś, w poniedziałek 12 października, masło Pilos kupicie za połowę ceny, ale trzeba spełnić jeden warunek. To nie koniec dobrych wiadomości, bo z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej sieć przygotowała też szeroki wybór słodyczy i kwiatów na prezent dla nauczyciela.

 

Promocje w Lidlu obowiązują od poniedziałku 12 do środy 14 października, a większość z nich wyraźnie nawiązuje do zbliżającego się święta szkolnego. W gazetce znajdziecie zarówno jednodniową okazję na masło, jak i ofertę upominkową, z której można wybierać przez kilka dni.

Masło za pół ceny, ale tylko w poniedziałek

Promocja na masło Pilos ekstra 83% (200 g) obowiązuje wyłącznie 12 października. Cena przed obniżką to 4,99 zł za opakowanie, ale po aktywowaniu kuponu w aplikacji Lidl Plus i zakupie trzech sztuk, cena spada o 50%, do 2,49 zł.

To oznacza, że za komplet trzech kostek masła zapłacicie łącznie 7,47 zł, zamiast standardowych 14,97 zł. Warunkiem jest zeskanowanie kuponu w aplikacji przed zakupem, bez tego rabat nie zostanie naliczony przy kasie.

Lidl rozdaje masło po 2,49 zł za sztukę. Do tego ponad 10 okazji na Dzień Nauczyciela
Fot. Screen lidl.pl; Lidl promocja masło cena

Zobacz też: Moja babcia podaje gołąbki po meksykańsku. Sos i farsz to jakaś magia

Słodycze na Dzień Edukacji Narodowej

14 października to Dzień Edukacji Narodowej, więc Lidl przygotował ofertę “miksuj dowolnie” na czekolady i praliny. Wszystkie czekolady E.Wedel (64% gorzka, mleczna truskawkowa i 80% gorzka) objęte są promocją 2+1 za grosz, trzecia sztuka, niezależnie od smaku, kosztuje tylko grosz.

Podobnie działa promocja na Ptasie Mleczko E.Wedel w wersji czekoladowej i karmelowej, gdzie drugie opakowanie kosztuje grosz (1+1 za grosz). Do tego dochodzi linia słodyczy marki J.D. Gross w promocji 1+1 gratis: czekoladki miętowe XXL (300 g) za 15,99 zł i praliny z owocami morza (250 g) za 17,99 zł. Przy zakupie dwóch opakowań z kuponem w aplikacji trufle czekoladowe (200 g) kupicie za 11,39 zł, a praliny Słodkie Fascynacje (400 g) za 10,79 zł.

Kwiaty i rośliny zamiast słodyczy

Jeśli słodycze to dla was zbyt oczywisty wybór, Lidl kusi też kwiatami. Bukiet 11 róż kosztuje 9,99 zł, a polskie tulipany (7 sztuk) kosztują 15,99 zł, oba dostępne z dostawą codzienną, od poniedziałku do środy. Dla kogoś, kto woli prezent trwalszy niż bukiet, w ofercie jest polski storczyk dwupędowy za 47,99 zł, dostępny aż do 26 października.

W niższej cenie znajdziecie też kalateę (mix odmian, 19,99 zł), różyczki złocone (12,99 zł) oraz kalanchoe w kilku kolorach (9,99 zł), wszystkie w doniczkach o średnicy 12 cm. To propozycje, które przetrwają dłużej niż bukiet i nie wymagają szczególnej pielęgnacji.

Jeśli planujecie zakupy z okazji Dnia Edukacji Narodowej, warto rozłożyć je na kilka dni, bo część promocji na kwiaty kończy się już w środę, a rabat na masło obowiązuje tylko dziś. Najwięcej zaoszczędzicie, łącząc kupon z aplikacji Lidl Plus z promocją “miksuj dowolnie” na czekolady.

Lidl rozdaje masło po 2,49 zł za sztukę. Do tego ponad 10 okazji na Dzień Nauczyciela
Fot. Screen z lidl.pl; Promocje na Dzień Nauczyciela w Lidlu

Zobacz też: Najlepsze mięso dla seniorów 60+ według 7 badań. Napakowane białkiem

Adam Moskal
O autorze
Adam Moskal
Redaktor Smakosze
Swoją drogę zawodową rozpoczął jako redaktor serwisu smakosze.pl. Z czasem sukcesywnie wspinał się po szczeblach kariery wydawniczej, współtworząc takie portale jak pyszne.pl, papilot.pl czy domekiogrodek.pl, gdzie przez ponad rok pełnił funkcję redaktora naczelnego. Z branżą kulinarną jest związany zawodowo od ponad siedmiu lat, jednak jego pasja do gotowania i pisania o jedzeniu sięga czasów dzieciństwa. Z wydawnictwem Iberion współpracuje od 2020 roku.
Zobacz wszystkie artykuły autora >
Wybór Redakcji
Tymbark napoje
Koniec kultowych tekstów z kapsli Tymbarku? Marka zapowiada nowy rozdział
Lidl wyprzedaje 50 procent taniej, czas tylko do jutra. Kupiłam 3 kg i zrobiłam genialne przetwory
Lidl wyprzedaje 50 procent taniej, czas tylko do jutra. Kupiłam 3 kg i zrobiłam genialne przetwory
Nowy hit w kuchniach Polaków fot. Canva Pro
Nowy hit w kuchniach Polaków. Tańszy sprzęt może zastąpić air fryera
Ten wysokobiałkowy obiad z Lidla zawsze ląduje w moim koszyku. Porcja kosztuje tylko 14,99 zł
Pełno białka, a kosztuje grosze za cały obiad. Mój ulubiony obiad z Lidla
Dzień Nauczyciela w Dino, promocje, rabaty, gazetka, przeceny
Promocje na Dzień Nauczyciela w Dino. Rabaty na słodycze, kwiaty, upominki
grzyby w koszyku
Rozpoznasz grzyby po zdjęciach? Quiz dla doświadczonych grzybiarzy
Wybór Redakcji