Smakosze.pl
Magda Gessler zdradziła co sądzi o Polakach kupujących włoszczyznę

TRICOLORS/East News; suzanatrifkovic, Getty Images

Gessler wytknęła Polakom błąd w gotowaniu zup

18 Marca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Magda Gessler znana jest ze swojego ciętego charakteru, przez który często krytykuje ludzi. Tym razem dostało się wszystkim Polakom, którzy według niej błędnie gotują zupy. Według niej kupowanie gotowej włoszczyzny w siatce jest ogromnym błę

Magda Gessler jest jedną z największych specjalistek z wiedzy o polskiej sztuce kulinarnej. Nie bez powodu uważa ona, że Polacy potrafią ugotować najlepsze zupy na świecie - z pewnością można znaleźć dużo ludzi, którzy podzielają jej wiarę.

Niestety, będąc tak dobrymi w gotowaniu, często lubimy korzystać ze skrótów, które niekoniecznie są poprawne. Jednym z nich jest włoszczyzna, czyli zestaw warzyw potrzebnych do ugotowania rosołu. Kupowanie całej kiści jest błędem, ponieważ jest to drogie i niesmaczne wyjście. 

Magda Gessler krytykuje Polaków za korzystanie z włoszczyzny

Nasza kuchnia jest znana praktycznie na całym świecie. Największą popularnością cieszą się kiełbasy, które w Stanach Zjednoczonych robią prawdziwą furorę, oraz pierogi - wielka różnorodność sprawia, że każdy może znaleźć jakiś ich rodzaj idealnie wpasowujący się w gusta. 

Podobnie jest z zupami, które chwalone są przez przyjezdnych. Żurek jest niewątpliwym liderem, jednak takie klasyki jak zupa ogórkowa czy pomidorowa również zdobywają wielu miłośników. Niestety, Polacy mają tendencje do korzystania z ułatwienia, który jest ogromnym błędem.

Kupowanie kompletu warzyw w siatce to dla mnie bzdura. Kosztuje on więcej niż kilogram selera! Taki zestaw to wyjątkowe uproszczenie zupy, a przecież gotujemy je w Polsce najsmaczniejsze. Nikt nie robi takich zup jak Polacy - mówi dla portalu fakt.pl Magda Gessler.

Chcesz poznać więcej ciekawych wiadomości ze świata kulinariów? Sprawdź ten artykuł, w którym przekazujemy doskonały sposób na domową zupę pomidorową, którą ugotujesz w szybkim tempie. W tym tekście z kolei zdradzamy najnowsze promocje w sklepach takich jak Biedronka i Lidl, na które warto zwrócić uwagę. 

Warzywa kupuj osobno

Dziennikarze portalu fakt.pl postanowili sami sprawdzić jak wyglądają ceny, gdy kupuje się warzywa osobno. Okazało się, że zdołali zaoszczędzić kilka złotych - włoszczyzna w siatce kosztowała ich 6,49 złotych, z kolei za taką samą ilość świeżych warzyw kupionych samodzielnie, musieli zapłacić tylko 2,07 zł.

Warzywa pakowane do włoszczyzny często nie są najlepszej jakości - producenci próbują w ten sposób sprzedać produkty, które często nie zostałyby kupione. Z kolei marchew czy seler leżące luzem są zazwyczaj znacznie lepsze, dlatego warto sięgać właśnie po nie.

Dzięki korzystaniu z warzyw z wyższej półki jakościowej można ugotować znacznie smaczniejszy wywar. Co więcej, wypełniony jest on również dużą ilością substancji odżywczych i mikroelementów, dlatego tak ważne jest przygotowywanie jedzenia z jak najlepszych składników. 

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: haps.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Porady

Czy powinno się obierać ogórki na mizerię?

Czytaj więcej >
czy można pić jajka

Porady

Czy można pić surowe jajka?

Czytaj więcej >

Porady

Jak drylować wiśnie lub czereśnie bez drylownicy?

Czytaj więcej >
naleśniki ciasto

Porady

Jak zrobić idealne ciasto na naleśniki?

Czytaj więcej >

Porady

Ukryta funkcja kas samoobsługowych

Czytaj więcej >

Porady

Jak wykorzystać liście chrzanu w kuchni?

Czytaj więcej >