Magda Gessler zdradziła co sądzi o Polakach kupujących włoszczyznę
TRICOLORS/East News; suzanatrifkovic, Getty Images

Gessler wytknęła Polakom błąd w gotowaniu zup

Magda Gessler znana jest ze swojego ciętego charakteru, przez który często krytykuje ludzi. Tym razem dostało się wszystkim Polakom, którzy według niej błędnie gotują zupy. Według niej kupowanie gotowej włoszczyzny w siatce jest ogromnym błędem, który kosztuje nas mnóstwo pieniędzy.

Magda Gessler jest jedną z największych specjalistek z wiedzy o polskiej sztuce kulinarnej. Nie bez powodu uważa ona, że Polacy potrafią ugotować najlepsze zupy na świecie - z pewnością można znaleźć dużo ludzi, którzy podzielają jej wiarę.

Niestety, będąc tak dobrymi w gotowaniu, często lubimy korzystać ze skrótów, które niekoniecznie są poprawne. Jednym z nich jest włoszczyzna, czyli zestaw warzyw potrzebnych do ugotowania rosołu. Kupowanie całej kiści jest błędem, ponieważ jest to drogie i niesmaczne wyjście.

Magda Gessler krytykuje Polaków za korzystanie z włoszczyzny

Nasza kuchnia jest znana praktycznie na całym świecie. Największą popularnością cieszą się kiełbasy, które w Stanach Zjednoczonych robią prawdziwą furorę, oraz pierogi - wielka różnorodność sprawia, że każdy może znaleźć jakiś ich rodzaj idealnie wpasowujący się w gusta.

Podobnie jest z zupami, które chwalone są przez przyjezdnych. Żurek jest niewątpliwym liderem, jednak takie klasyki jak zupa ogórkowa czy pomidorowa również zdobywają wielu miłośników. Niestety, Polacy mają tendencje do korzystania z ułatwienia, który jest ogromnym błędem.

Przepis na wyjątkową jajecznicę z dodatkiem kukurydzyPrzepis na wyjątkową jajecznicę z dodatkiem kukurydzyCzytaj dalej

Kupowanie kompletu warzyw w siatce to dla mnie bzdura. Kosztuje on więcej niż kilogram selera! Taki zestaw to wyjątkowe uproszczenie zupy, a przecież gotujemy je w Polsce najsmaczniejsze. Nikt nie robi takich zup jak Polacy - mówi dla portalu fakt.pl Magda Gessler.

Chcesz poznać więcej ciekawych wiadomości ze świata kulinariów? Sprawdź ten artykuł, w którym przekazujemy doskonały sposób na domową zupę pomidorową, którą ugotujesz w szybkim tempie. W tym tekście z kolei zdradzamy najnowsze promocje w sklepach takich jak Biedronka i Lidl, na które warto zwrócić uwagę.

Warzywa kupuj osobno

Dziennikarze portalu fakt.pl postanowili sami sprawdzić jak wyglądają ceny, gdy kupuje się warzywa osobno. Okazało się, że zdołali zaoszczędzić kilka złotych - włoszczyzna w siatce kosztowała ich 6,49 złotych, z kolei za taką samą ilość świeżych warzyw kupionych samodzielnie, musieli zapłacić tylko 2,07 zł.

Warzywa pakowane do włoszczyzny często nie są najlepszej jakości - producenci próbują w ten sposób sprzedać produkty, które często nie zostałyby kupione. Z kolei marchew czy seler leżące luzem są zazwyczaj znacznie lepsze, dlatego warto sięgać właśnie po nie.

Dzięki korzystaniu z warzyw z wyższej półki jakościowej można ugotować znacznie smaczniejszy wywar. Co więcej, wypełniony jest on również dużą ilością substancji odżywczych i mikroelementów, dlatego tak ważne jest przygotowywanie jedzenia z jak najlepszych składników.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: haps.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł