Smakosze.pl
Olej

YouTube / kanał: DomPełenPomysłow / kadr z filmu

Sprytny sposób na wykorzystanie zatyczki od oleju

14 Lutego 2021

Autor tekstu:

Karolina Szmulewicz

Udostępnij:

Olej to produkt, który używamy w kuchni regularnie. Mało kto z nas zastanawia się, do czego służy plastikowa zatyczka. W związku z tym najczęściej wyrzucamy ją do śmietnika. Zatyczka ta jednak ma niezwykłą, ukrytą funkcję, którą już zawsze b

Olej znajduje się w każdym domu. Dzięki niemu możemy przyrządzać tradycyjne, polskie potrawy, smażyć kotlety oraz tworzyć sosy do sałatek. Tłuszcze, w tym właśnie zwykły olej roślinny są nazywane nośnikami smaku, a bez nich potrawy tracą na smaku i jakości. 

Dlatego tak ważne jest, aby prawidłowo się olejem posługiwać. Genialny trick z użyciem zatyczki do oleju pozwoli ci jeszcze bardziej udoskonalić swoje kulinarne zdolności.

Czemu każdy olej ma zatyczkę?

Chyba każdy z nas przyzna, że nie ma nic gorszego niż rozlany olej. Uprzątnięcie go to nie lada sztuka, a plamy na powierzchniach utrzymują się w nieskończoność. Dlatego każdy olej ma zabezpieczenie w postaci zatyczki.

Taka zatyczka sprawia, że olej nie rozleje podczas przypadkowego odkręcenia zakrętki. Taka sytuacja mogłaby mieć miejsce na przykład podczas transportu w samochodzie, nikt z nas nie chciałby, żeby olej rozlał się po całym bagażniku. 

Większość osób myśli, że po przetransportowaniu oleju do domu, funkcje zatyczki się kończą. Nie można być bardziej w błędzie. Wyrzucanie zatyczki to poważne niedopatrzenie, ponieważ jej ukryta funkcja to prawdziwa rewolucja.

Drugie życie zatyczki do oleju

Po otworzeniu oleju i zdjęciu zatyczki wystarczy zaledwie jedną czynność. Oderwaną zakrętkę przekręcamy do góry nogami i ponownie wkładamy w otwór. Na pewno od razu zauważysz, że otwór, z którego wypływa, teraz olej jest o wiele mniejszy.

Taki zabieg pozwala nam na bardziej skuteczne i precyzyjne dawkowanie oleju. Teraz bez żadnego problemy odmierzymy dokładnie taką ilość, jaka jest nam potrzebna. Sprawdzi się to znakomicie podczas smażenia naleśników oraz podawanie lekkich, warzywnych sałatek. 

Każdemu z nas zdarzyło się przesadzić z ilością oleju, którą dodajemy do dania, a teraz już to nam nie grozi. Następnym razem koniecznie wypróbujcie ten trick i podzielcie się rezultatem w komentarzu. Pomysł na ten trick pojawił się na kanale Dom Pełen Pomysłów, z którego kadr zdobi ten artykuł.

Jeśli jesteś pasjonatem gotowania i uwielbiasz ciekawostki i tricki, z całą pewnością pokochasz ten artykuł - dowiesz się z niego jak w niezwykły sposób, wykorzystać zupełnie zwyczajny przedmiot.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: onet

Zapraszamy na nasz Instagram

undefinedundefined

Podobne artykuły

GIS przestrzega grzybiarzy

Porady

GIS przestrzega przed grzybobraniem

Czytaj więcej >
Kotlet de volaille jest prosty w przygotowaniu

Porady

Jak zwinąć kotlet de volaille, żeby się nie rozpadł?

Czytaj więcej >
Pomidory wyrosną jeszcze większe

Porady

Czym nawozić pomidory?

Czytaj więcej >
Jak oczyścić spód patelni?

Porady

Genialny trick na doczyszczenie spodu patelni

Czytaj więcej >
pomidory

Porady

Prosty sposób na przyśpieszenie wzrostu pomidorów

Czytaj więcej >
młode ziemniaki

Porady

Wysokie ceny młodych ziemniaków

Czytaj więcej >