Smakosze.pl
Projekt bez tytułu - 2021-06-26T212700.069

canva/Annette Shaff

Pierwsza w pełni handlowa niedziela w 2021

26 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Niedziele niehandlowe stały się dla większości z nas codziennością, dlatego jutrzejszy dzień jest wyjątkowy. 27 czerwca będzie pierwsza w tym roku niedziela bez zakazu handlu. Wcześniejsze podobne dni się nie udawały, ponieważ zbiegały się z lockdownami galerii handlowych.

Zakaz handlu został wprowadzony w Polsce w 2018 roku z myślą o rodzinach - według rządzących, ludzie będą mieli dzięki niemu znacznie więcej czasu na spędzanie go ze swoimi rodzinami czy przyjaciółmi.

W tym roku do użytku Polaków jest tylko 7 niedziel handlowych, z czego w trakcie kilku z nich wielu sprzedawców detalicznych nie mogło zwyczajnie funkcjonować. Obowiązywał wtedy bowiem zakaz sprzedaży w galeriach czy sklepach wielkopowierzchniowych.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Jutro jest niedziela handlowa

Jeśli planujesz zrobić wakacyjne zakupy, lecz obawiasz się, że musisz się pospieszyć, uspokajamy. W najbliższą niedzielę bez problemu zrobisz wszelkie potrzebne sprawunki nie tylko w małych sklepach, lecz również Biedronkach czy Lidlach.

Zakaz handlu wywołuje sprzeczne emocje

Niemożność otwarcia sklepu, jak i wybrania się do niego przez klientów wielu wprowadza w stan negatywnych emocji. Dlatego też spora grupa przedstawicieli biznesu handlowego próbuje przekonać władzę do zmianę obecnego prawa.

Projekt bez tytułu - 2021-06-26T170905.525

Fundacja Biedronka wspiera starsze osoby kwotą 150 zł na zakupy

CZYTAJ DALEJ

Polska Rada Centrów Handlowych apelowała do krajowych władz już wielokrotnie o wyznaczenie trzech dodatkowych niedziel handlowych, które mogłoby zmniejszyć straty handlowców, jakie odczuli podczas ostatnich trzech "niby-handlowych" niedziel.

Mimo wszystko premier Mateusz Morawiecki nie zdecydował się zmienić swoich postanowień i jak można przeczytać na portalu wiadomoscihandlowe.pl, nic nie wskazuje na to, żeby miało być inaczej w przyszłości.

Solidarność walczy z przedsiębiorcami

Związkowcy z NSZZ "Solidarność", którzy odpowiadają za wymyślenie rzeczonych niehandlowych niedziel, protestują przeciwko wprowadzeniu dodatkowych dni handlowych. Dlatego też mocno krytykują firmy, które włączają do swoich usług korzystanie z nich, jako placówek pocztowych.

Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek, zajrzyj do innych naszych newsów. W tym artykule opisujemy tragiczne wydarzenia, po których zmarło niemowlę w niemieckim szpitalu. Ten tekst poświęcony został doskonałej recepturze na zapiekanego w serowo-śmietanowym sosie kalafiora.

Kolejne sieci spożywcze umożliwiają klientom nadawanie i odbieranie paczek i przesyłek pocztowych, co pozwala placówkom na nieprzerwaną pracę pomimo zakazu handlu w ostatni dzień tygodnia.

EN 01383497 0018

Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >