Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Razem stać nas na dobro. Pomóż w podstawowych zakupach
Redakcja smakosze.pl
Redakcja smakosze.pl 09.12.2023 20:03

Razem stać nas na dobro. Pomóż w podstawowych zakupach

Kampania Szlachetnej Paczki
Stowarzyszenie Szlachetna Paczka

Kiedy trzeba wybierać – jedzenie czy leki? A kiedy jeszcze chce się zapewnić przyszłość dzieciom? Kupić im ubrania? Za cokolwiek zapłacić? Kiedy beztrosko świętujemy, wielu wokół nas potrzebuje podstawowego, najprostszego wsparcia. Pan Stefan to jedna z tych osób.

Pan Stefan i Ania

Ta Pan Stefan, na emeryturze, otrzymuje oprócz tego świadczenia dodatkowo 500 plus i zasiłek rodzinny – jest ojcem Ani. Ale to ciągle za mało – zarówno na święta, jak i na co dzień. Zwłaszcza, kiedy drewniany dom można ogrzać tylko elektrycznymi – a więc drogimi – farelkami. Przydałby się piecyk na butle gazową, żeby trochę obniżyć miesięczne koszty w trudnym okresie.

Przydałoby się też nowe ubranie. Ania, córka pana Stefana, ma 13 lat, wciąż rośnie, a wymiana odzieży co numer to duży wydatek. W sytuacji, w której się znalazła, chodzenie do szkoły w poniszczonych ubraniach to dodatkowy stres. Ania wybiera szkołę średnią – marzy o takiej o profilu mundurowym. Ale jak skupić się na nauce, kiedy w domu zimno, a w brzuchu burczy?

Możesz pomóc ludziom w potrzebie

Takich ludzi – a także osób o innych problemach – są w Polsce tysiące. Schorowani, obarczeni nadmiarem obowiązków, ledwie wiążący koniec z końcem, a czasem samotni, opuszczeni... Łączy ich jedno: potrzebują pomocy, która ma swój materialny wymiar. 

Na stronie szlachetnapaczka.pl zamieszczamy historie rodzin, którym można pomóc – przygotować dla jednej z nich paczkę, spakować ją i już 16 i 17 grudnia, w czasie Weekendu Cudów, dostarczyć do punktu, z którego wolontariusze zabiorą ją do adresatów.

Przygotuj Szlachetną Paczkę z bliskimi

Szlachetna Paczka to świetny pomysł na integrację w pracy, rodzinie czy grupie przyjaciół, ale jeśli w tym roku organizacja przedsięwzięcia przekracza twoje możliwości, możesz wesprzeć program przelewem jednorazowym lub cyklicznym. Po szczegóły zerknij na stronę szlachetnapaczka.pl.