Smakosze.pl
GIS wydał ostrzeżenie

Canva.com / bee32

Sanepid wycofuje ze sklepów kolejne produkty

3 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

GIS zamieściła na rządowej stronie ostrzeżenie dotyczące potencjalnie niebezpiecznych produktów spożywczych. Okazuje się, że w bezglutenowych smakołykach wykryto zawartość glutenu. Osoby z nietolerancją lub alergią na ten składnik powinny mieć się na baczności.

Komunikaty publikowane przez GIS nigdy nie zapowiadają niczego dobrego. Niestety nie inaczej jest również teraz. Najnowsze ostrzeżenie dotyczy kilku popularnych produktów spożywczych. Niewykluczone, że znalazły się w Twoim koszyku podczas zakupów.

GIS przestrzega przed potencjalnie niebezpiecznymi produktami

Nie da się ukryć, że ostrzeżenia wydawane przez GIS potrafią uchronić nas przed sporymi nieprzyjemnościami. Już wcześniej wspominaliśmy o produktach wycofanych przez sanepid. Okazuje się, że w ostatnim czasie pojawiły się nowe zagrożenia.

GIS regularnie zamieszcza na rządowej stronie informacje o potencjalnych niebezpieczeństwach, które czyhają na nas w produktach spożywczych. Tym razem sanepid zmieścił ostrzeżenie publiczne dotyczące wycofania bezglutenowych produktów, w których wykryto gluten.

O nieprawidłowościach GIS został poinformowany przez samego producenta. Produkty spożywcze są wycofywane ze sklepów. Cała sprawa jest monitorowana przez sanepid. Na rządowej stronie wskazano szczegółowe dane dotyczące dań, na które lepiej uważać.

Przed którymi produktami ostrzega GIS?

GIS zamieścił listę produktów, które znikają ze sklepowych półek. Lepiej upewnić się, czy nie znalazły się one w naszych domowych zapasach. Dzięki temu osoby z nietolerancją lub alergią na gluten mogą uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji.

Jajecznica meksykańska

  • Numer partii: L106 01; L156 01; L157 01

  • Data minimalnej trwałości: 18.03.2024; 18.04.2024; 13.04.2024

(gov.pl)

Krem brokułowo-szpinakowy

  • Numer partii: L109 01

  • Data minimalnej trwałości: 22-23.03.2026

(gov.pl)

Krem brookułowo- szpinakowy z Mozarellą i pestkami dyni

  • Numer partii: L179 01

  • Data minimalnej trwałości: 20.04.2026

(gov.pl)

Ekologiczne chili sin carne

  • Numer partii: L83 01; L173 01

  • Data minimalnej trwałości: 05.03.2026; 16.04.2026

(gov.pl)

Eko chili sin carne

  • Numer partii: L49 01

  • Data minimalnej trwałości: 15.02.2022

(gov.pl)

Jakie działania zostały podjęte przez GIS?

Informacja o potencjalnym niebezpieczeństwie została przekazana do GIS przez samego producenta, którym jest firma LYOFOOD Sp. z o.o. Poinformował on również odbiorców produktów o konieczności wycofania ich ze sprzedaży.

GIS nadzoruje cały proces wycofywania produktów z obiegu. Jednocześnie zamieścił na rządowej stronie adnotację, by osoby z alergią lub nietolerancją glutenu nie spożywały wskazanych dań. Warto zapoznać się również z innymi komunikatami GIS-u.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Gov.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub Kossakowski

Jestem absolwentem takich kierunków studiów jak psychopedagogika kreatywności i edukacja międzykulturowa. Fascynuje mnie otaczający świat, który najlepiej można poznać dzięki nauce. Za swoją pasję uznaję kulturę i sztukę. Głównie tą dotyczącą fonii i obrazu. Kulinaria również odgrywają istotną rolę w moim życiu i chętnie eksperymentuję w kuchni. Wcześniej pisałem treści dla portalu Pikio. Od jakiegoś czasu jestem związany z redakcją Smakoszy. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Produkty

Gdzie na grzyby we wrześniu?

Czytaj więcej >
Vibovit jest jednym ze smaków dzieciństwa

Produkty

Niezapomniany smak dzieciństwa: Vibovit

Czytaj więcej >
Kartacze są przepyszne

Produkty

Niezawodny przepis na kultowe kartacze

Czytaj więcej >

Produkty

GIS ostrzega przed partiami lodów z Biedronki

Czytaj więcej >

Produkty

Czy można jeść kiełkujący czosnek?

Czytaj więcej >
Łazanki z kiszoną kapustą

Produkty

Kultowe łazanki z kiszoną kapustą

Czytaj więcej >