Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Nieznane zastosowania soku z kapusty
Jakub Kossakowski
Jakub Kossakowski 17.02.2021 01:00

Nieznane zastosowania soku z kapusty

Sok z kiszonej kapusty i jego właściwości
Pixabay / kalhh

Sok z kapusty cechuje się charakterystycznym smakiem. Zwłaszcza jeżeli pochodzi on z kiszonki. Niektórzy sięgają po niego właśnie z uwagi na walory smakowe. Jednak warto go wykorzystać w walce z nieświeżym oddechem.  

Sok z kapusty na nieświeży oddech

Nie da się ukryć, że sok z kapusty intuicyjnie kojarzy nam się z czymś zdrowym. W tym przypadku takie myślenie jest jak najbardziej zasadne. Mało kto spodziewałby się, że sok z kapusty może nam tak pomóc.

Sok z kapusty zwalcza nieświeży oddech. Zgodnie z informacjami opublikowanymi na stronie dr n. med. Marka Pleskota, tego typu przypadłość może mieć różne podłoże. Jednym z powodów są bakterie gromadzące się na języku.

Nieprzyjemny zapach z ust określany jest mianem halitozy. Sok z kapusty uchodzi za jeden z produktów, który pomaga uporać się z tą kłopotliwą przypadłością. W jaki sposób należy go wykorzystać, aby poskutkował?

Dr n. med. Marka Pleskota na swojej stronie internetowej zaleca korzystanie z płukanek, w których można wykorzystać sól, sok z cytryny lub sok z kiszonej kapusty. Produkty warto stosować naprzemiennie. Warto nimi płukać zarówno jamę gębową, jak i gardło.

Sok z kapusty kiszonej to nie jedyne rozwiązanie. Skuteczne może być również dodanie do codziennego jadłospisu marchewkę, jabłko lub ananasa. Włókniste rośliny ułatwiają pozbycie się bakterii odpowiadających za nieprzyjemny zapach. Możemy wykorzystać także sok z kapusty, która nie została poddana kiszeniu.

Sok z kapusty w walce z przykrą przypadłością

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na portalu Styl, sok z kapusty pomaga łagodzić efekty wynikające z wrzodów żołądka oraz nadkwasoty. One także mogą przyczyniać się do nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z ust.

Sok z kapusty w tym przypadku przygotowuje się z surowych liści. Powinno się go pić przez miesiąc dwa razy dzienne. Najlepiej między posiłkami. Jedna porcja soku to około 9 wyciśniętych liści. Z pewnością warto wypróbować tę metodę.  

Bez wątpienia sok z kapusty potrafi zaskoczyć. Pamiętajmy jednak, że w przypadku jakichkolwiek dolegliwości najlepiej skontaktować się z lekarzem. Jeśli chcemy wzmocnić swoją odporność, warto przygotować złotą kapustę.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródła: drpleskot.pl; Styl

Zapraszamy na nasz Instagram

Tagi: Kapusta