Smakosze.pl
Herbata i poparzony język

Pixabay / TerriC

Prosty sposób na ulgę po oparzeniu gorącym napojem

16 Lutego 2021

(Ostatnia zmiana: 6 Maja 2021)

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Herbata często gości na naszych stołach. Niestety, zdarza się tak, że wypijamy zbyt gorący napój. Nietrudno wtedy poparzyć się w język. Z pewnością takie doświadczenie nie należy do najmilszych. Jeśli już do tego dojdzie, możemy poratować się łyżec

Herbata jest uwielbianym napojem, który cechuje się wyjątkowymi walorami smakowymi. W zimne dni ciężko się powstrzymać przed wypiciem bardzo gorącego naparu. Wówczas możemy zniwelować oparzenie języka w prosty sposób.

Herbata była zbyt gorąca? Znamy sposób, który przynosi ulgę

Herbata cieszy się sporym zainteresowaniem wśród smakoszy. Każdy ma swoje preferencje dotyczące tego napitku. Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, kiedy należy dodawać do niej miód i cytrynę. Tym razem przedstawimy niezawodny sposób na przykre doświadczenie, które może nas spotkać w trakcie picia.

Kiedy za oknem straszy nieprzyjemnym zimnem, wówczas gorąca herbata jest jedną z pierwszych myśli. Przygotowujemy sobie napój w ulubionej wersji i zaczynamy go pić. Chęć rozgrzania przyćmiewa nasz jasny ogląd na sytuację i po chwili w ustach mamy bardzo gorący napój. Nietrudno wtedy o oparzenie.

Zbyt gorąca herbata dostarczyła niemiłych wrażeń wielu smakoszom. Głównym mankamentem jest nieprzyjemne oparzenie na języku. Czasami może ono utrzymywać się przez dłuższy czas i odbierać przyjemność ze spożywania posiłków

Jeśli zdarza Ci się, że herbata przyczynia się do oparzeń na języku, warto sięgnąć po niezawodną sztuczkę, która przynosi niemal natychmiastową ulgę. Wykorzystamy w niej produkt, który można znaleźć w praktycznie każdej kuchni.

Gorąca herbata nie będzie nam groźna

Okazuje się, że oparzenie po herbacie może zostać zniwelowane za pomocą łyżeczki cukru. Wystarczy przyłożyć ją do języka. Nieprzyjemne pieczenie powinno szybko odejść w niepamięć. Możemy również skorzystać z innej metody.

Jeżeli herbata przyczyniła się do oparzenia języka, wówczas warto nabrać w usta zimnej wody. Złagodzi ona pieczenie. Ulgę może nam dać również zimny jogurt. Warto także zastosować łyżeczkę miodu, która działa tak samo, jak cukier.

Bez wątpienia powyższe sztuczki są niezwykle użyteczne. Jednak najlepiej pić herbatę, kiedy już ostygnie. Zwłaszcza że gorący napój może nam zaszkodzić. Zgodnie z informacjami opublikowanymi na portalu ABC Zdrowie, gorąca herbata jest potencjalnie rakotwórcze.

Herbata często konkuruje z kawą. Niedawno rozstrzygaliśmy spór dotyczący obu tych napojów. Wyjaśniliśmy wówczas, który z nich lepiej sprawdza się o poranku. Odpowiedź na to zagadnienie może zaskoczyć wielu smakoszy.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródła: Dom pełen pomysłów; ABC Zdrowie

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje własne przepisy na smakołyki. W kuchni lubię eksperymentować, jednak wychodzę również z założenia, że warto kierować się sprawdzonymi sposobami, które niejednokrotnie wprawiały nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Prywatnie preferuję proste oraz bezmięsne potrawy i jestem otwarty na rozmaite nowości. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Porady

Jak zrobić flaki wołowe? Poradnik krok po kroku

Czytaj więcej >

Porady

Jak zrobić placki ziemniaczane?

Czytaj więcej >

Porady

Jakie ryzyko niesie ze sobą używanie mokrej rękawicy kuchennej?

Czytaj więcej >
Miękka i soczysta wątróbka

Porady

Co zrobić, żeby wątróbka wyszła miękka i soczysta?

Czytaj więcej >

Porady

Perfekcyjne, domowe frytki lepsze niż z restauracji

Czytaj więcej >
miód

Porady

Po czym rozpoznać dobry miód?

Czytaj więcej >