Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Restauracje > UOKiK wszczął postępowania w sprawie wiodących dostawców jedzenia
Adam Moskal
Adam Moskal 27.10.2021 02:00

UOKiK wszczął postępowania w sprawie wiodących dostawców jedzenia

Z ostatniej Chwili

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny rozpoczął postępowanie wobec Glovo oraz postępowanie wyjaśniające wobec Uber Eats. Do urzędu docierały skargi klientów, którzy zwracali uwagę na nieprawidłowości przy zamawianiu jedzenia. Konsumenci tłumaczyli, że np. płacili więcej za zamówienie, niż powinni.

Zamawianie jedzenia poprzez aplikacje wyjątkowo prężnie się rozwija, a na rynku coraz częściej pojawiają się nowe podmioty, które oferują tego typu usługi.

Niestety coraz więcej konsumentów skarży się do UOKiK na nieprawidłowości przy zamawianiu jedzenia i produktów spożywczych z najpopularniejszych aplikacji.

UOKiK bierze pod lupę Uber Eats i Glovo

Konsumenci w skargach wskazywali na problemy z zamówieniami. Zdarzało się, że musieli płacić większe rachunki niż cena podana przed złożeniem zamówienia.

Szef UOKiK Tomasz Chróstny wszczął postępowanie wobec Glovo w sprawie naruszenia zbiorowych interesów konsumentów, a także postępowanie wyjaśniające wobec spółki Uber Eats.

Standardy jakości

Popularności platform do zamawiania jedzenia powinny towarzyszyć najwyższe standardy ochrony konsumentów, aby nie dochodziło do żadnych nadużyć.

- Dlatego uważnie przyglądamy się praktykom stosowanym przez aplikacje, a także monitorujemy skargi konsumentów. W postępowaniach zweryfikujemy zasady działania aplikacji do zamawiania jedzenia - podkreśli Chróstny.

Prezes dodaje, że nie może być mowy o wprowadzaniu w błąd. Dlatego UOKiK będzie badał sprawę i niedługo urząd rozwiąże problem wielu klientów.

Jeśli masz ochotę na więcej kulinarnych tekstów, zajrzyj na naszą stronę. Z tego artykułu dowiesz się więcej fatalnych wieściach dotyczących cen produktów spożywczych w sklepach. Ten tekst opisuje nowo otwartą restaurację Roberta Lewandowskiego.

Dostawcy jedzenia

Źródło zdjęcia: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: businessinsider.com.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Tagi: Pieniądze