Smakosze.pl
Carrefour zniknie z Polski

Pixabay / ElasticComputeFarm

Wielka sieć zniknie z Polski?

26 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Nie da się ukryć, że Carrefour cieszy się w Polsce sporą popularnością. W ostatnim czasie pojawiło się sporo przesłanek o tym, że sieć ma zniknąć z naszego kraju. Pogłoski wskazują, że aktywa firmy mają zostać sprzedane. Jednak sam Carrefour zaprzecza takim doniesieniom.

Carrefour znajdziemy w niemal każdym polskim mieście. Bez wątpienia sieć jest codziennie odwiedzana przez liczne grono smakoszy, którzy poszukują najlepszych produktów spożywczych po jak najniższych cenach. Czy Carrefour zniknie z Polski?

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Niepewna przyszłość sieci Carrefour

Bez wątpienia Carrefour można zaliczyć do grona najpopularniejszych sieci sklepów. W wielu miejscach możemy natknąć się zarówno na supermarkety, jak i mniejsze lokale. Wieści o tym, że sklepy Carrefour mogą zniknąć z Polski, są dla niektórych nie lada zaskoczeniem.

Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, że Carrefour testuje skup butelek. Tym razem przyjrzymy się doniesieniom, w myśl których sieć sklepów miałaby przestać funkcjonować w Polsce. Okazuje się, że niektóre media informują, że Carrefour szuka kupca na swoje aktywa. Miałoby to dotyczyć filii w Polsce oraz na Tajwanie.

Magazyn Challenges opublikował informacje, z których wynika, że Grupa Carrefour już od kilku miesięcy stara się znaleźć kupca na polską filię sieci sklepów. W przedsięwzięciu pomagałaby firma KPMG. Właśnie ona odpowiadałaby za audyt polskiego oddziału.

Wycofują skażoną kaszę

Gis wycofuje kaszę skażoną pozostałościami pestycydu

CZYTAJ DALEJ

Sam Carrefour zaprzecza takowym doniesieniom. Podczas rozmowy z agencją Reuters przedstawiciel prasowy wyjaśnił, że sieć nie podjęła jeszcze żadnej decyzji dotyczącej sprzedaży swoich aktywów.

Carrefour zaprzecza doniesieniom o sprzedaży polskiej filii

- W ramach przyszłej strategii Carrefour zastanawia się nad masą krytyczną swoich międzynarodowych spółek zależnych i ewentualnymi przyszłymi posunięciami w zakresie konsolidacji, aliansów lub zbycia. Ten proces dopiero się rozpoczyna, a Carrefour zaprzecza, że podjął jakąkolwiek decyzję o sprzedaży aktywów - powiedziała rzeczniczka sieci Carrefour, przytaczana przez portal Wirtualne Media.

Jak widać, Carrefour na razie nie został jeszcze sprzedany, w związku z tym nie można mieć pewności, że sieć zniknie z Polski. Nie pozostaje nam nic innego jak oczekiwanie na rozwój sytuacji.

Carrefour i jego przyszłe losy

Carrefour i jego przyszłe losy

Warto zauważyć, że sieć Carrefour w pierwszym kwartale odnotowała w Polsce spadek sprzedaży o 2,3%. Z kolei w większość krajów można obserwować wzrost przychodów spółki. Zatem pozycja Carrefoura na światowym rynku jest raczej niezagrożona.

Na razie Carrefour zostaje w Polsce. Oczywiście nie można wykluczyć tego, że kiedyś zostanie sprzedany, jednak nie ma wystarczających przesłanek, by potwierdzić takowy scenariusz. Jak sytuacja prezentuje się w przypadku Tesco?

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Wirtualne Media

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

czy można pić jajka

Porady

Czy można pić surowe jajka?

Czytaj więcej >

Porady

Jak drylować wiśnie lub czereśnie bez drylownicy?

Czytaj więcej >
naleśniki ciasto

Porady

Jak zrobić idealne ciasto na naleśniki?

Czytaj więcej >

Porady

Ukryta funkcja kas samoobsługowych

Czytaj więcej >

Porady

Jak wykorzystać liście chrzanu w kuchni?

Czytaj więcej >
Szypułki truskawek mają pewne sekrety

Porady

Czy szypułki z truskawek są jadalne?

Czytaj więcej >