Smakosze.pl
Tesco znika z Polski

Canva.com / 81a/Photolibrary

Popularna sieć sklepów znika z Polski

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Tesco znika z naszego rynku. W Polsce funkcjonuje kilka sieci supermarketów. Codziennie są odwiedzane przez licznych smakoszy, którzy poszukują najlepszych specjałów. Okazuje się, że Tesco już wkrótce zostanie przejęte przez si

Mało kto spodziewałby się, że Tesco spotka taki los. Sieci supermarketów potrafią zaskakiwać swoich klientów. Przeważnie dzieje się tak z powodu wyjątkowych ofert promocyjnych, obok których nie sposób przejść obojętnie. Czasami przeceny spowodowane są nieoczekiwanymi zmianami.

Już wkrótce zabraknie popularnej sieci supermarketów

Takiego scenariusza najprawdopodobniej nikt się nie spodziewał. Tesco niebawem przestanie funkcjonować w Polsce. Z usług sieci supermarketów korzystało sporo klientów. Jednak nie powstrzymało to decyzji o przejęciu jej przez Netto.

W obliczu likwidacji sieci supermarketów Tesco, w sklepach można natknąć się na kuszące okazje. Uwielbiane smakołyki możemy dostać nawet o 40% taniej. W niektórych placówkach przeceny sięgają aż 90%. Tesco przed przemianą w Netto chce pozbyć się wszystkiego.

Smakoszy mogą zainteresować gotowe dania, czekolady, kawy, herbaty oraz napoje słodzone. Ceny tych produktów obniżono o wspomniane wcześniej 40%. Bez wątpienia jest to dobra okazja, by zrobić zapasy po minimalnych kosztach.

To ostatnie tygodnie sieci supermarketów Tesco w Polsce. Klienci wykorzystują okazję i w licznych sklepach przeważająca większość półek została już opróżniona z produktów. Takie działy są zamykane dla osób robiące zakupy.

(Canva.com / woratep)

Likwidacja sieci supermarketów Tesco ma swoje ciemne strony

Na pustych miejscach stopniowo zaczynają pojawiać się produkty dostępne w sieci supermarketów Netto. Drastyczne zmiany wynikają z tego, że Spółka Tesco Polska została przejęta przez Salling Group A/S. W wyniku modernizacji pracę może stracić nawet 1200 osób.

Bez wątpienia taka redukcja etatów jest sporym problemem. Zwłaszcza że panująca pandemia nie ułatwia znalezienia nowego źródła dochodu. Klienci również powinni przygotować się na ewentualne utrudnienia.

Zmiany dotyczące przemianowania Tesco na Netto wymagają stosownego remontu i nowego wystroju. W związku z tym supermarkety przez jakiś czas będą zamknięte dla klientów. Warto o tym pamiętać podczas wyprawy na zakupy.

Na razie możemy cieszyć się promocjami. Skorzysta z nich zapewne wielu smakoszy. Okazje czekają na nas również w supermarketach Biedronka. Lidl także przygotował dla swoich klientów coś specjalnego.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Radio ZET Biznes; Money; Gazeta Wrocławska

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje własne przepisy na smakołyki. W kuchni lubię eksperymentować, jednak wychodzę również z założenia, że warto kierować się sprawdzonymi sposobami, które niejednokrotnie wprawiały nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Prywatnie preferuję proste oraz bezmięsne potrawy i jestem otwarty na rozmaite nowości. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Czy herbata zawiera kofeinę?

Produkty

Czy herbata zawiera kofeinę? Odpowiedź nie jest jednoznaczna

Czytaj więcej >

Produkty

Dlaczego warto pić napar z siemienia lnianego? Ma mnóstwo korzyści

Czytaj więcej >
Dlaczego do kawy warto dodać sól?

Produkty

Dlaczego warto dodać sól do kawy? Efekt może zaskoczyć

Czytaj więcej >
Czy pieczarki można jeść na surowo?

Produkty

Czy pieczarki można jeść na surowo? Eksperci nie mają wątpliwości, odpowiedź jest zaskakująca

Czytaj więcej >
smażenie

Produkty

Jaki tłuszcz najlepiej nadaje się do smażenia? Odpowiedź może zaskoczyć

Czytaj więcej >
Czy piana na miodzie jest szkodliwa?

Produkty

Dlaczego na powierzchni miodu pojawia się piana? Wiemy, czy jest się czego obawiać

Czytaj więcej >