Smakosze.pl
Wytłaczanka po jajkach

Pixabay / RoonZ-nl

Wytłaczanka po jajkach ma ukryte funkcje. Są bardzo przydatne

2 Lutego 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Przeważnie wytłaczanka, w której sprzedawane są jajka, ląduje w koszu na śmieci. Okazuje się, że można dać jej nowe życie i wykorzystać w niekonwencjonalny sposób. Smakosze powinni o tym wiedzieć. Wytłaczanka dobrze sprawdza się jako miejsce

Kiedy kupujemy jajka, zazwyczaj ochrania je wytłaczanka. Papierowe opakowanie dobrze zabezpiecza skorupki przed pękaniem i izoluje je od nieodpowiedniej temperatury. Mało kto spodziewałby się, że wytłaczanki mogą zostać przez nas użyte zupełnie inaczej.

Wytłaczanka po jajkach może zaskoczyć niejednego smakosza

Niepozorna wytłaczanka może okazać się o wiele bardziej użytecznym przedmiotem, niż moglibyśmy początkowo zakładać. Wystarczy odrobina kreatywności i z łatwością przekształcimy ją w narzędzie pomocne w każdej kuchni.

Wytłaczanka zazwyczaj w swoim wnętrzu skrywa jajka. Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, jak je gotować, by ich skorupka pozostała nienaruszona. Tym razem przyjrzymy się bliżej ich opakowaniu.

Niepozorna wytłaczanka idealnie sprawdza się jako miejsce do przechowywania niektórych smakołyków. Oczywiście, zanim użyjemy jej w ten sposób, musimy opakowanie odpowiednio zdezynfekować, ponieważ na powierzchni jajek mogą znajdować się bakterie wywołujące zatrucie

Kiedy nasza wytłaczanka jest już oczyszczona, nie pozostaje nam nic innego jak nadać jej drugie życie. Na początku warto wykorzystać ją jako pojemnik na owoce. Część cytrusów ma to do siebie, że pleśnieje. Wystarczy przykryć wytłaczankę serwetką i ułożyć na niej owoce. Dzięki temu dłużej zachowają świeżość. Cytrynę warto zastosować w przypadku przykrej dolegliwości. 

Jak jeszcze może zostać wykorzystana wytłaczanka?

Wytłaczanka dobrze sprawdza się w roli pojemnika na babeczki. Deser ma to do siebie, że jego kremowa część szybciej się psuje i traci konsystencje. Wystarczy, że umieścimy je w wytłaczance. Wówczas tego typu problem będzie już tylko wspomnieniem.

Wytłaczanka po jajkach przyda się również w przypadku innych łakoci. Mowa o lizakach przygotowywanych w domowym zaciszu. Tego typu specjał musi odpowiednio przeschnąć. Jednak nieodpowiednie położenie może kompletnie zniszczyć jego wygląd. Jak pomoże nam wytłaczanka?

Lizaki wystarczy nadziać patyczkiem w wytłaczance. Wówczas będą one stabilne i spokojnie zastygną. Okazuje się, że wytłaczanka może nam się również przydać w mniej kulinarnych zadaniach. Wiele osób może na tym skorzystać. 

Najzwyklejsza wytłaczanka przydaje się jako miejsce do segregowania rozmaitych przyrządów. Mogą być to, chociażby akcesoria do dekorowania ciast lub przyrządy do szycia. Wytłaczankę możemy odpowiednio ozdobić i pomalować. Dzięki temu będzie wyglądała znacznie lepiej.  

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Kraj

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje w

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Porady

Proste sposoby na krojenie cebuli

Czytaj więcej >

Porady

Jak rozmrozić filet z ryby w 5 minut?

Czytaj więcej >

Porady

Jak wyczyścić przypaloną patelnię?

Czytaj więcej >

Porady

Jak zagęścić pomidorową, żeby nie była tłusta?

Czytaj więcej >
zbieranie grzybów

Porady

Jakich zasad przestrzegać podczas grzybobrania?

Czytaj więcej >
kawa z przyprawami

Porady

Dlaczego warto dodać do kawy kurkumę?

Czytaj więcej >